У Полтаві подружжя стали менше розлучатися через зміни в законодавстві

Новини
25 січня 2011 о 14:311843 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У  Полтаві подружжя стали менше розлучатися через зміни в законодавстві
Якщо порівняти статистику за 2010 рік з 2009-м, то одружень було теж менше.

Віта Беспалько,заступник начальника ГУ юстиції у Полтавській області,  начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стануВіта Беспалько,заступник начальника ГУ юстиції у Полтавській області, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану

Рекордним місяцем за кількістю реєстрацій шлюбів став вересень. У цей місяць в Полтавській області відбулося 1340  весіль. Найбільше пар розірвали шлюб у липні  - 498 розлучень.

У 2010 році у Полтаві свій шлюб  зареєструвало 2458 пар. Це на 60 менше,  у порівнянні з 2009 роком. У області в минулому році теж відбулося менше весіль, ніж у 2009. Якщо в 2010 році одружилося  9114 пар, то в попередньому році на 725 пар більше.

Розлучатися полтавці та жителі області стали теж менше.

Якщо в Полтавській області за 2009 рік розлучилося 5117 пар, то в минулому році – 4477. Зменшилася кількість розлучень і по місту. У 2009 році – 1181, а в 2010  - 1048 пар розірвало свій шлюб. Отже, у минулому році в області відбулося на 640, а в Полтаві на 133 розлучень менше.

- У минулому році в Полтавській області найчастіше реєстрували свій шлюб у вересні – 1340 одружень. Також багато весіль відбулося в квітні, липні, серпні та жовтні,  - розповідає Віта Беспалько,  заступник начальника ГУ юстиції у Полтавській області,  начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану. - Більшість пар намагається одружуватися тоді, коли немає посту. Розлучень же найбільше було в липні – 498. А найменше розлучалися в листопаді -  193 пари.

Віта Беспалько пов’язує зменшення кількості розлучень з виходом нового Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», підписаний 1 липня 2010 року.

- Можливо, на зменшення кількості розірвання шлюбів вплинув нещодавно прийнятий закон «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», - говорить Віта Беспалько. – Він є дещо скрупульозним. Адже тепер остаточним документом при розірванні шлюбу стало рішення суду. Раніше ж ми видавали свідоцтво. А тепер, після прийняття цього закону, не видаємо.

Сума державного мита при розлученні  залежить від того який раз ви розлучаєтесь.

- Якщо пара розлучається за взаємною згодою, державне мито складає 8,50, - розповідає Віта Володимирівна.  – Якщо ж розірвання шлюбу проходить за рішенням суду, то державне мито складає від 8,50 до 34 гривень. Сума державного мита залежить від того, який раз людина розлучається. Тобто, якщо ви повторно розлучаєтесь, відповідно і сума більша.

Розлучатися за взаємною згодою можуть лише сім’ї без дітей, або ж  батьки, діти яких досягли повноліття.

- Для розлучення за взаємною згодою (згідно з ст.106 Сімейного кодексу України) потрібно написати заяву. Окрім цього, принести свідоцтво про шлюб. Після цього чекати місячного строку. Адже лише після місячного строку, від дня подачі заяви, ми можемо складати актовий  запис про розірвання шлюбу, - стверджує Віта Беспалько. - Якщо ж розлучення відбувається за рішенням суду, то необхідна письмова заява, паспорти та квитанції про сплату державного мита.

Довідка «Кола»: Суд виносить рішення про розірвання шлюбу після  закінчення місячного терміну від дня подання заяви.  До закінчення цього строку дружина і чоловік мають  право  відкликати  заяву  про  розірвання шлюбу (ст.109 Сімейного кодексу України).

22 грудня 2010 Кабмін затвердив перелік додаткових послуг органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), за здійснення яких стягуватиметься плата.

- На підставі цього наказу і постанови всі ГУ юстиції  розробляють тарифи, встановлюють розмір плати  за надання  платних послуг. Але стосовно розірвання шлюбу, то на даний момент, за цю послугу гроші не стягуються, - продовжує Віта Володимирівна. -  Платні послуги передбачаються за обряди шлюбу і народження дитини, за надання правової допомоги по витребуванню документів з іноземних держав і відділів РАЦС України. Або ж за складання заяв, на прохання осіб, які не можуть самі це зробити (інвалід або ж людина похилого віку). Також платною послугою є надання консультації з питань Сімейного кодексу. Адже в наші обов’язки не входить тлумачення людям, наприклад, про їх  право на спільну сумісну власність.

Перелік послуг, які надаються у РАЦСах Полтави можна знайти тут. Але тарифи, які вказані там, діяли до відповідного наказу Кабміну. Нові тарифи, як повідомили у ГУ юстиції у Полтавській області, будуть оприлюдненні 1 лютого.