Нагадаємо, що Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі перебуває у процесі ліквідації у зв'язку з адміністративною реформою, ініційованою президентом Віктором Януковичем 9 грудня минулого року.
Як пояснив міністр юстиції Олександр Лавринович, процес ліквідації державного органу триває до трьох місяців, а поки його не завершено, структура працює у звичайному режимі.
Концепція припускає створення нового напряму державної політики України із захисту суспільної моралі. На думку авторів, її стан погіршується через недовіру громадян до роботи держструктур і погано скоординовані дії влади в питаннях інформаційної політики. Ситуація погіршується відсутністю законів, які регулюють поширення комп'ютерних ігор та інформації в Інтернеті, а також мобільного наповнення.
Для розв'язання цих проблем комісія пропонує встановити відповідальність і розробити технічні методи ідентифікації інтернет-користувачів, які порушують норми суспільної моралі.
- Ми хочемо впорядкувати і сформулювати етичні норми, які вже існують у нашому суспільстві, і контролювати їх дотримання, особливо в Інтернеті, - пояснив голова НЕК Василь Костицький.
За його словами, після обговорення членами комісії концепцію буде направлено на розгляд в обласні адміністрації, профільні міністерства і відомства.
- Після того, як усі структури внесуть свої пропозиції, буде сформовано остаточний варіант документа і його буде подано на затвердження в Кабмін, - додав Костицький.
До пропозицій НЕК в уряді поставилися скептично.
- Я не впевнений, що Кабінет міністрів розглядатиме цей документ, і не можу сказати, що сам уважно дослухатимуся рекомендацій органу, який ліквідовується, - відзначив Лавринович.
Президент інтернет-асоціації України Тетяна Попова стверджує, що технічно виявити користувача, який порушує законодавство в Інтернеті, непросто.
- Можна визначити IP-адрес, але за ним може ховатися ціла мережа комп'ютерів, в якій знайти окремого порушника неможливо. Є маса програм, що дозволяють приховати персональні дані користувача. В Україні діє концепція інформаційної безпеки, розроблена РНБО. Для її реалізації задіяні силові структури, тому не бачу сенсу в аналогічних концепціях з боку НЕК, - додала Попова.