Олександр Мамай: Я за волейбол, футбол і баскетбол, але коштів на утримування команд в місті немає

Новини
Валентина Зайченко8 лютого 2011 о 12:131132 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Мер Полтави  Олександр Мамай продовжує відповідати на питання полтавців, які вони залишили на сайті «Кола».

- Чи діє міська програма розвитку спорту в обласному центрі? Що треба зробити міській владі, щоб місто мало нарешті професійну волейбольну команду, адже наші вихованці грають де завгодно, тільки не в Полтаві?

- Всі, напевне, знають, що я завжди підтримував розвиток масового дитячо-юнацького спорту. Адже й сам багато років займався ним(виконав норматив кандидата в майстри спорту з веслування). Лише протягом останніх двох років ГО «Наш Дім – Полтава» провело три міських Спартакіади з більше ніж двох десятків видів спорту. В цих стартах прийняло щоразу від 4 до 7 тисяч полтавських юних спортсменів. Й кожен(!) учасник отримував нагороду: хоч за перемогу, хоч за призове місце, хоч за участь. Це моя принципова позиція. Вважаю, що й це стимулюватиме юних полтавців займатися спортом. Ми хочемо кардинально змінити сам підхід до занять спортом полтавських дітей. Адже нині тренери витрачають майже весь свій час на пошук спонсорів – аби їхні вихованці потрапили на якісь змагання чи навіть збори. Нині ми розпочали розробку комплексної міської Програми підтримки дитячо-юнацького спорту. Одним із ключових завдань якої стане залучення небайдужих спонсорів та меценатів. Міська ж влада зі свого боку буде робити кроки назустріч в цій благородній справі. Потрібно підняти на якісно новий щабель функціонування цих дитячих спортивних закладів.

Що стосується професійного волейболу. Я – за те, щоб вихованці полтавських ДЮСШ грали в Полтаві. Але, місцева влада, на жаль, не має можливостей утримувати професійну команду. Хоч з волейболу, хоч з футболу чи баскетболу. Ми можемо лише чимось – організаційно чи адміністративно - допомагати власникам клубів.

- Звертаються до вас мешканці під’їзду № 3 будинку, за адресою: вул. Велико-Тирнівська, буд.33/2. Це территорія комунального підприємства «Житлово-експлутаційна організація №5» Полтавської міської Ради (колишній ЖЕК №12). У нашому під’їзді батареї центрального опалення встановлені у двох місцях, зі входу по другий поверх. От уже протягом багатьох років жодна з вищеописаних батарей не працює. Але всі мешканці нашого під'їзду оплачують усі платежі як за квартиру, так і в Полтаватеплоэнерго. Прохання зобовязати ЖЕО №5 полагодити батарею, і повернути тепло в наш під'їзд. Надіслали таке прохання за підписом всіх мешканців нашого під'їзду начальнику ЖЕО №5 Лебєдеву Михайло Сергійовичу за вх. номером 5/379 від 25.11.2010. З тих пір ні слуху, ну духу. Цікавить не лише можливе зменьшення платежів, а реальний ремонт радіаторів. Мешканці готові за свій кошт купити радіатори та труби для подальшого ремонту, але за умов включення ціх витрат у квартплату. Підписи всіх мешканців є на першому єкземплярі, який ми відправляли в ЖЕО №5 25.11.2010. З повагою, мешканці під’їзду №3 будинку за адресою: вул. Велико-Тирнівська, буд.33/2.

- Уважаемый Александр Федорович, к сожалению это не вопрос, а просьба о помощи. Обращаются к вам жильцы двухэтажного дома №27 по ул. Энгельса. У нас одна большая проблема – шиферная крыша, которую не ремонтировали, по крайней мере, лет 15, а может и больше. На наше обращение ЖЕК №6 ответил, что ремонт кровли вне компетенции ЖЕКа и отсылает в Горжилуправление, которое дало нам чудесную отписку об отсутствии средств и, мол, вы не одни такие, но с обещание поставить нас в очередь и как только средства появятся, так сразу будет нам счастье. За эти годы кровля превратилась в замечательное произведение искусства, через которое можно бесконечно долго наблюдать звездное небо, но, к сожалению, с эффектами продувания, замокания, протекания и прочими элементами присутствия. «Латочные» ремонты своими силами и изоляция клеенчатыми материалами имеют кратковременные эффект и постоянно «съедают» кусок семейного бюджета. Две квартиры на первом этаже имеют постоянное затекание по стене (предположительно из-за разрушенного ветвями рядом стоящего дерева конька, кстати, спиливать которое нам запретили в «Зеленбуде» под страхом огромного штрафа) в связи с чем после сильного дождя в квартирах стоит вода. В квартирах на втором этаже состояние варьируется от «простого» замокания потолка в различных местах, иногда потоков воды по стене и капели. На лестничной клетке угол под слуховым окном всегда мокрый, а учитывая свойство воды расширяться замерзая – скоро может просто не выдержать. Смысла перечислять остальные «мелочи» вроде разрушенной отмостки и полусгнившей входной двери — глупо. Если не принять меры хотя бы в этом году — в следующем дом может стать аварийным. Просим Вас если не посодействовать в капитальном ремонте кровли, то хотя бы спилить ветки со стороны дома и восстановить изоляцию кровли и коньки. С уважением жильцы дома.

- Про важку ситуацію в ЖКГ міста я вже говорив. Й про те, скільки коштів спрямовувала попередня влада на цю галузь. Вам раджу звернутися із своїми листами та відповідями на них до управління ЖКГ міськвиконкому. Я вже сьогодні говорив, що проблеми ЖКГ потрібно вирішувати комплексно, а не ремонтом окремо узятого даху чи радіатора опалення. Повторюсь, що вже за кілька місяців буде створена керуюча компанія. Яка повністю буде займатися житлово-комунальним господарство Полтави. Вірю, що із реформуванням(ліквідацією) ЖЕДів й передачею їхніх функцій одній керуючій компанії ми наведемо порядок й тут.