Для неї також необхідно простору клітку. Її вартість – від 335 до 650 гривень. Пісок для купання – від 6 до 40 гривень за кілограм (дивлячись що за виробник). А його потрібно часто змінювати. Плюс кормушка та будиночок для сну. Це ще гривень 50. От і рахуйте скільки потрібно коштів, щоб тримати таку тваринку вдома.
У Полтаві в одному зоомагазині, як правило, продають одну шиншилу на місяць.
- Таку тваринку може собі дозволити не кожен, - стверджує Арсеній, продавець-консультант одного з полтавських зоомагазинів. – Адже вона коштує недешево і за нею необхідний пильний догляд. Наприклад, за хом’яками особливого догляду не треба. І коштує він 15, а не 600 гривень. Також необхідно простору квартиру, де можна було б поставити для неї клітку. А клітка для шиншил доволі габаритна.
У домашніх умовах шиншили можуть жити до 18 років. Але такий довгий період можливий лише за умов правильного догляду.
- Для шиншил важливі сприятливі умови, - розповідає Інна, полтавка, яка раніше тримала шиншилу вдома. - За ними потрібен правильний догляд. По-перше, правильне харчування. Ні в якому разі не можна давати води або вологих овочів. Наприклад від капусти у них виникає розлад шлунку. А це може привести і до смерті тваринки.
Купати шиншилу потрібно в спеціальному піску.
- У воді купати її не можна, - говорить Арсеній. - Для цього необхідний спеціальний пісок, який всмоктує вологу. Купати потрібно 2 рази на тиждень. Адже, шиншили, які живуть у природних умах, для позбавлення від вологи, видалення випавшого волосся і очищення хутра регулярно купаються у вулканічному попелі і дрібному пилі.
Полтавка Інна стверджує, що її шиншила була дуже чистоплотна. Тому пісок для купання улюбленця ставили в клітку кожні 2 дні.
Улюблене їжа шиншил - родзинки.
- Шиншили відносяться до всеїдних, - продовжує працівник зоомагазину. - Основу їх раціону складають різні трав'янисті рослини. В основному, злакові, боби, або ж насіння. Найбільше ж вони полюбляють родзинки. Але давати його потрібно невеликими порціями.
- Ми своїй шиншилі давали моркву, сіно, конюшину, листя салату та спеціальні корми з деревини, - розповіла Інна.
Працівники зоомагазину радять у клітках ставити для будиночки (норки) для шиншил.
Адже родом вони з Південної Америки, і жили у скелястій місцевості. Також необхідна кормушка. У клітці постійно має бути тирса, або ж пресоване дерево.
У шиншил хутряних паразитів бути не може. Адже їх хутро дуже щільне.
- Шиншили є рекордсменами по щільності хутра серед тварин — на один квадратний сантиметр шкіри припадає більше 25000 волосків, - говорить Арсеній. – Тому на них не можуть жити паразити, звичайні для інших хутрових тварин.
Шиншили погано переносять спеку.
- Правильний догляд за цією тваринкою – це запорука її здоров’я, - стверджує працівник зоомагазину. – В основному, в них може виникнути кон’юктивіт, або ж запалення вух. У випадку неправильного харчування – постає проблема з травленням. Самолікуванням займатися не бажано. Краще порадьтеся з ветеринаром. Також важливо, щоб температура в кімнаті не перевищувала 25 градусів. Оптимальна для них – 18-20 градусів. Варто робити і профілактичні заходи для уникнення появи глистів.
Шиншилам радять давати кличку. У них гарний слух, тож з часом тваринка відгукуватиметься на своє ім’я.
- Спочатку наш Інь (так звали шиншилу) був диким, - розповідає полтавка Інна. - А потім звик до людей. Міг підійти до нас, коли випускали з клітки. Він був дуже розумним. Реагував на звуки, особливо, коли відкривали пакет з кормом. Якщо до нього розмовляли – уважно слухав. Брався однією лапкою за клітку. Міг стати на задні лапки і дивитися телевізор.
Найбільш активна шиншила вночі. - Та це не означає, що вдень вона лише спить, - говорить Арсеній, продавець-консультант зоомагазину. – Просто вночі ця тваринка більш активна. ЇЇ потрібно випускати з клітки, щоб вона гуляла по будинку. Шиншили дуже полюбляють стрибати. Тому і сама клітка має бути просторою.Не варто забувати, що після того як шиншила з клітки вийшла, можуть виникнути деякі незручності.
Як і декоративний кролик, шиншила може щось погризти у вашому домі. Тому під час таких її прогулянок, необхідно слідкувати за нею.
Народжуються шиншили вже з розкритими очима.
- Шиншили в основному моногамні. Самка, зазвичай, приносить 2-3 приплоди на рік, - стверджує Арсеній. - Вагітність довгохвостої шиншили триває від 110 до 118 днів (куцохвостої — 128 днів). Шиншили народжуються добре розвиненими, з розплющеними очима. Вони повністю покриті хутром і важать до 70 грам.
Довідка «Кола»:Розрізняють два види шиншил: мала довгохвоста або берегова шиншила (Chinchilla Lanigera) і куцохвоста або велика шиншила (Chinchilla Brevicaudata). Батьківщина шиншил — Південна Америка. Природне місце існування — пустинні піднесеності, скелясті території на висоті від 300 до 5000 метрів над рівнем моря. Шиншили селяться в нішах між каменями, міжгір'ях скель, невеликих печерах, віддаючи перевагу північним схилам; у разі відсутності природних притулків самостійно викопують нори.