ГРВІ вирує - полтавці залишилися без лікаря

Здоров'я
14 лютого 2011 о 16:441311 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 ГРВІ вирує - полтавці залишилися без лікаря
До редакції «Коло» звернулася жителька с. Жуки.


Фото. krasyliv.in.uaФото. krasyliv.in.ua

У її 11-річного сина була висока температура. Вона хотіла викликати додому лікаря. Але у Тахтаулівській амбулаторії сімейної медицини (адже в Жуках немає своєї амбулаторії) не було лікаря. Оскільки він поїхав на курси. Тому подивитися на хвору дитину прийшла медсестра.

- Мій син погано себе почував, - розповідає Валентина Головченко. -  Коли я подзвонила до нашої амбулаторії – то мені сказали, що лікаря немає. Пропонували дати  направлення до районної лікарні. Але туди я повинна була сама доставити дитину. Але ж сину і так  погано, куди його ще везти. На наступний день я поїхала на роботу. Хворий син залишився сам. Він мені зателефонував і повідомив, що температура в нього 38. Я звернулася в районну лікарню. Там лікар мені пообіцяв, що розбереться. У нього ще піднялася температура - до 39. Я чекаю, що приїде лікар. Але прийшла медсестра  нашої амбулаторії. Вона на нього подивилися, дала пораду. Але ж вона сама сказала, що не є лікарем. І що потрібно допомога більш кваліфікованої людини. Тому, врешті решт, так і не дочекавшись приїзду лікаря, я викликала приватного. Ми самі його привезли, а потім відвезли.

Жінка попросила  редакцію «Кола»  розібратися у даній ситуації. Спочатку журналістка зателефонувала до Тахтаулівської амбулаторії. Там її запевнили, що всю необхідну допомогу, яку вони могли надати – син Валентини Головченко отримав.

- До них ходила медсестра, вона дитину оглянула, - розповіла Христина Царюк,  виконуюча обов’язки головного лікаря Тахтаулівської амбулаторії сімейної медицини та загальної практики. - У дитини були якісь проблеми з бронхами. Медсестра у цьому питанні не компетентна. Жінка хотіла, щоб її сина оглянув лікар. Наш сімейний лікар у даний момент перебував на курсах. Тому ми їй давали направлення до районної лікарні. Бензину в нас немає, адже тендер буде лише після 17 лютого. Тому їм необхідно було або ж  самим відвезти їх дитину, або викликати  таксі. Лікарняний за доглядом за дитиною виписали. Усе, що в наших силах, ми зробили.

У Полтавській центральній районній лікарні стверджують, що необхідності у приїзді лікаря для цього хлопчика не було.

- Лікар, з їх амбулаторії у той момент знаходився на курсах. Хворого могли  оглянути або сімейна медсестра, або ж фельдшер. Туди пішла медсестра, яка потім повинна була сповістити мені про стан здоров’я хлопчика. Якби йому було зовсім погано, то лікар звісно б приїхав би. Після того, як медсестра оглянула дитину,  -  вона повідомила, що температура в хлопця була 37 і 5. Тож у нього було звичайне ГРВІ.  А бензин дійсно буде лише після 17 лютого, коли отримаємо тендер. На екстрені випадки бензин у нас є. Ми його позичили. Цій жінці давала направлення в районну лікарню, але вона відмовилась.

Щоб краще роз’яснити виниклу ситуацію журналістка «Кола»звернулася до головного спеціаліста ГУохорони здоров’я Полтавської ОДА.

-  Обов’язкоовим приїзд лікаря додому для дітей, які не досягли 1-го року життя,  - стверджує Ігор Пирогов, головний спеціаліст ГУ охорони здоров’я Полтавської ОДА. – У випадку захворювання школяра, при необхідності, оглянути дитину може прийти і медсестра. Вона у праві оцінити  ситуацію, надати невідкладну допомогу, а далі вже надати направлення до районної лікарні.

Стосовно того, що сільські лікарі залишились без єдиного лікаря у період росту захворювання на ГРВІ, спеціаліст відповів:

- Кожні 5 років лікарям необхідно проходити підвищення кваліфікації. Кожні курси діють за спеціальною програмою, у відповідний час. Заради однієї людини курси ніхто не переносив би.  Тож лікар вимушений був їхати на ті курси.

Ігор Олександрович поділився своїм поглядом, щодо ситуації, з якою до нас звернулася Валентина Головченко.

-  На скільки мені відомо, до сина Валентини Головченко  ходила медсестра, - повідомив Ігор Пирогов. - У нього було звичайне ГРВІ. Медсестра попопередила жінку, що у разі підняття високої температури у її дитини (загострення ситуації) – викликали швидку. Та Валентина Головченко (мама 11-річного хлопчика) цього не робила. А коли лікар був уже на місці (у Тахтаулівській амбулаторії) до них вын телефонував. Жінка повідомила, що вже все добре.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter