Остання жива матір загиблого воїна в Афганістані відсвяткувала своє 84-річчя

Новини
15 лютого 2011 о 13:44976 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Остання жива матір загиблого воїна в Афганістані відсвяткувала своє 84-річчя
Сьогодні, 15 лютого, 22 роки томукерівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат.
Полтавка Ганна Четвертних, у Київському районі Полтави, залишилася єдиною мамою, чий син загинув під час війни у Афганістані. Саме цього дня вона святкує і свій 84-й День народження.

Привітати Ганну Яківну прийшов Олександр Мамай (міський голова Полтави), Олександр Тарашевський (голова Київської райради Полтави) та Віктор Човновий (заступник голови Київської райради). Олександр Мамай вітає Ганну Четвертних. Фото Юлії КоржОлександр Мамай вітає Ганну Четвертних. Фото Юлії Корж

Міський голова подарував Ганні Четвертних букет квітів та конверт з грошима. Його соратники принесли торт. Звісно, не обійшлося і без пайків від ГО «Наш дім Полтава». Своїх гостей же 84-річна іменинниця пригощала святковим столом.

- Мені дуже приємно цього дня вітати матір воїна-інтернаціоналіста, - зазначив міський голова. - Утішає те, що у Ганни Яківни бадьорий і оптимістичний настрій. Хотілося, щоб   про таких матерів згадували не тільки цього дня. Особисто мною було дане розпорядження про надання допомоги  вдовам та матерям воїнів-інтернаціоналістів у сумі 1000 гривень.

Ганна Четвертних поділилася з журналістами своїми спогадами про сина. Шлях військового Євген обрав невипадково. Адже чоловік Ганни Яківни теж був військовим.

- У Афгані він перебував 2 роки, – розповідає Ганна Яківна. – До цього він закінчив училище зв’язку. Поїхав до Білорусії. До Афганістану Євгена покликав командир його військової частини.

Життя Євгена підривалося не один раз.

Фото. Меморіальна дошка Євгену Четвертних знаходиться на будинку,  в якому живе його матиФото. Меморіальна дошка Євгену Четвертних знаходиться на будинку, в якому живе його мати

-  Якось, під час бойових дій у Афгані, Євген приїхав у відпустку додому, - продовжує 84-річна полтавка. -  Він лежав на дивані і сказав, що  у нього у грудях болить. Я запитала чи не захворів він бува. Син відповів, що ні. Лише пізніше Євген зізнався чоловікові моєї сестри, що його було збито під час польоту в літаку. Збив їх вертоліт. Через що він упав, сильно травмувався і прилетів у відпустку.

У листах до матері Євген Четвертних писав «Мамо, тут де я, безпечно…».

- Коли я їхала в потязі мені приснився сон: грядка, на ній, начебто, цибуля росте, - говорить Ганна Яківна. - Але вона чомусь не зеленого кольору, а жовтого. І фактично після цього я дізнаюсь від брата, що з Євгеном сталася біда. Я запитала, чи він не ранений. А брат, сказав, що він загинув.

Ганна Четвертних запевнила, що її щороку приходять вітати воїни-афганці. Сьогодні увечері до неї має прийти її родина. Адже в неї є ще донька, четверо онуків та одна правнучка. Живе 84-річна полтавка не сама, у неї у квартирі кілька дорослих котиків та кошеня.

Фото. Ганна Четвертних переглядає фото із загиблим синомФото. Ганна Четвертних переглядає фото із загиблим сином Довідка «Кола». В 1989 році керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат.

Таким чином закінчилась більш, ніж дев'ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще триває громадянська війна. Захищати революцію в "братерській" країні були призвані понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими. Уже вдома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських "афганців". Всього з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені. З афганського боку втрати були ще жахливіші - біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані. За матеріалами  tsn.ua