У Полтаві ввели туристичний податок: власники готелів шоковані

Гроші
18 лютого 2011 о 13:411540 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві ввели туристичний податок: власники готелів шоковані
З 1 лютого 2011 року вступило у дію положення про збір туристичного податку.
Відтепер особи, які користуватимуться у Полтаві послугою тимчасового проживання, сплачуватимуть податок у розмірі 1% від вартості проживання.

Таке положення про механізм справляння та порядок сплати туристичного збору розроблено на основі Податкового кодексу України. У Полтаві положення діє з 1 лютого, відповідно до рішення сесії міської ради, яка відбулася 31 січня поточного року.

З цього приводу, сьогодні, 18 лютого, в МБК відділ туризму виконкому Полтави зібрав представників туристичного бізнесу міста.

Інформаційно роз'яснювальний семінар у Полтаві.Фото Юлії КоржІнформаційно роз'яснювальний семінар у Полтаві.Фото Юлії Корж

-          Полтава не є першопрохідцем у даному питанні, - стверджує Віталій Павлов, начальник відділу туризму й охорони культурної спадщини Полтавського міськвиконкому. -  Адже такий податок уже збирається у Львові, Києві, Ужгороді та Кам’янець-Подільському. За підрахунками наших колег з інших міст, такий туристичний податок дає десь на рік до 150 тисяч гривень. Для Полтави – це може бути від 150 до 190 тисяч гривень.

Відповідно до положення Податкового кодексу, ставка такого збору встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння збору. У Полтаві  - це 1%

-          Згідно з рішенням сьомої сесії міської ради  Полтави,  у нашому місті ставка такого туристичного збору становить 1%, - розповів Ігор Просяник, старший інспектор податкової інспекції з роз’яснювальної роботи ДПІ міста Полтави

Ознайомившись з пунктами положення  збору туристичного податку представники готельного бізнесу були дещо шоковані. У них виникло чимало запитань.

Але далеко не на всі вони отримали ґрунтовні відповіді. Адже платниками такого збору є не всі туристи. Є виключення. І у працівників готельного бізнесу виникло питання - яким же чином їм потім доводити, що в них зупинялися саме такі категорії туристів.

Віталій Павлов порадив у такому разі заводити спеціальний журнал, де вони могли  б реєструвати таких пільговиків. Для цього тепер особам, які не повинні сплачувати туристичного податку,  необхідно обов’язково мати при собі відповідні документи. А саме: відрядження для працівників, які приїхали у відрядження, для спортсменів чи студентів-заочників – документ з їх закладу.

Фото Юлії КоржФото Юлії Корж Довідка «Кола».

Стаття 268. Туристичний збір (Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року)

268.1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

268.2. Платники збору

268.2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

268.2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які: а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.

268.3. Ставка збору

268.3.1. Ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 цієї статті.

268.4. База справляння збору

268.4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті, за вирахуванням податку на додану вартість.

268.4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

268.5. Податкові агенти

268.5.1. Згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

268.6. Особливості справляння збору

268.6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

268.7. Порядок сплати збору

268.7.1. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

268.7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу - ok.com.ua.