Сьогодні, 25 лютого, в Полтавській ЗШ №38 пройшло розширене засідання колегії управління освіти. Місцеві освітяни підвели підсумки своєї роботи у 2010 році. У заході брали участь керівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Відвідав засідання і Олександр Мамай, міський голова Полтави.
Про досягнення та нововведення в галузі освіти Полтави розповіла Світлана Порохня, начальник управління освіти міськвиконкому Полтави.- 2010 рік приніс чи не найбільше змін за останній час у галузі освіти. Так у минулому році в нашому місті відбулися кадрові зміни в управлінні освіти , - розповіла Світлана Казимирівна. – Призначили 8 керівників закладів та 16 заступників. Уперше 10-класники навчалися за електронними книгами. Затвердили нові типові штатні розписи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Освітяни міста взяли участь у І Всеукраїнському з’їзді педагогічних працівників дошкільної освіти та обласному педагогічному форумі «Розвиток дошкільної освіти Полтавщини».
Також серед основних нововведень та досягнень в галузі освіти Полтави назвали: - зміни умов вступів до вишів, - врахування бала атестата при вступі до вузів, - підвищення посадових окладів та мінімальної заробітної плати для освітян (протягом 2010 року 5 разів), - утворення Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у рамках адмінреформ, - проаналізовано запровадження обов’язкової дошкільної освіти з 5-ти років та 11-річний термін здобуття повної загальної середньої освіти.- Полтавська ЗШ №18 - єдина в місті та одна з 10 в Україні пройшла самооцінку діяльності за міжнародними стандартами як громадсько-активна школа, - зазначали Світлана Казимирівна. – А гімназії №17, 30 та НВО №14 стали учасниками Програми «Енергоефективні школи» в рамках проекту USAID (США) "Реформа міського теплозабезпечення в Україні".
У 2010 році серед випускників Полтави максимальні 200 балів у ЗНО з основних дисциплін набрало 5 полтавців.
- ЗНО в минулому році проходило з 8 предметів, - повідомила Світлана Порохня. – Назву досягнення з основним предметів. Так з української мови по одному випускнику, які набрали по 200 балів (максимальний), було в полтавських навчальних закладах №27 та №29. А у школах № 7 та №29 – найбільше випускників з низьким рівнем знання предмету. З історії України максимальні 200 балів набрали троє чоловік. А саме випускники навчальних закладів №1, №14 та №27.
У 2010 році у Полтаві зменшилася кількість учнів, які скоїли злочин.- Управлінням освіти створений та постійно поповнюється банк даних дітей, які потребують посиленої педагогічної уваги, - розповіла Світлана Казимирівна. - У закладах діють заклади профілактики правопорушень та система наставництва педагогів. До роботи з підлітками залучаються працівники відповідних служб. Результатом цього є те, що упродовж 3-х років, переможцями конкурсу на кращу організацію првовиховної та правоосвітницької роботи ставали освітні заклади Полтави. А кількість учнів, які скоїли злочини, протягом останніх 5-ти років зменшується. Якщо у 2005 році таких учнів на обліку стояло 11, то в 2010 лише два.