Не маєш полтавської прописки – плати гроші за обслуговування в лікарнях

Ситуація
4 березня 2011 о 14:082431 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Не маєш полтавської прописки – плати гроші за обслуговування в лікарнях
Сума «добровільного внеску» - коливається від 20 до 180 гривень.
Ціна залежить від періоду та кількості відвідувань медичного закладу.

До редакції «Кола» звернулася читачка, яка проживає у Полтаві, але не має місцевої прописки.  Жінка, у зв’язку з хворобою,  звернулася за допомогою до однієї з полтавських лікарень. Там її попросили заплатити гроші.

- На першому поверсі, біля реєстратури, менеджер поліклініки повідомила мені про те, що я повинна внести добровільний внесок, оскільки не маю прописки, – повідомила пані Марія. - Такий внесок робиться за медичне обслуговування. Якщо на рік – 180 гривень, на період лікування – 50 гривень. За один прийом – 20 гривень. Для цього мене попросили написати заяву на ім’я головного лікаря поліклініки.  Після отримання підпису – заплатила гроші в лікарняну касу.

Приклад заяви про добровільний внесок. Фото надане читачкоюПриклад заяви про добровільний внесок. Фото надане читачкою З подібною ситуацією до «Кола» звернувся і інший читач.

- Одного разу я зламав руку, - розповів Андрій, який теж не прописаний у Полтаві. - У травмпункті першу допомогу мені надали безкоштовно. Заплатив лише за медикаменти. І то запитали, чи точно маю я на це кошти. Наступного разу мені сказали приходити вже до поліклініки, яка знаходиться в тому районі, де я проживаю. Прийшовши на повторний огляд до лікаря в поліклініку – мене попросили внести добровільний внесок – 50 гривень. Це для того, щоб на мене завели карточку, та за обслуговування. Але такий внесок я назвав би не добровільним, а добровільно-примусовим.  Оскільки мені дали знати, що якщо я не зроблю внеску – мене не приймуть.

В управлінні охорони здоров’я міськвиконкому Полтави запевняють, що внесок робиться за бажанням пацієнта.

Дістати коментар у начальника чи заступника управління журналістці «Кола»  поки що не вдалося. Оскільки начальник у відпустці. А у заступника сьогодні дуже багато справ. Працівники управління дали журналістці зрозуміти, що зловити його на робочому місці цього дня не реально. Тож дану ситуацію прокоментувала головний економіст управління охорони здоров’я.

- Люди, які не мають прописки в Полтаві повинні обслуговуватися в лікарнях, за їх місцем проживання, - пояснила Лариса Пашко, головний економіст управління охорони здоров’я міськвиконкому Полтави. - Лікування у нас безкоштовне. Проте їм можуть запропонувати заплатити за медикаменти, чи зробити добровільний внесок. Але ж внесок є добровільним, тобто за бажанням людини. Адже я вам, як економіст, говорю, що у місті кошти на медичне обслуговування виділяються лише на жителів Полтави.

Квитанція про внесення добровільного внеску. Фото надане читачкою "Кола"Квитанція про внесення добровільного внеску. Фото надане читачкою "Кола"

Довідка «Кола»:

Благодійні внески можуть надаватися благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу - набувачів відповідно до першочергових потреб, пов'язаних виключно з основною діяльністю установи, закладу.

Кошти благодійних внесків не можуть спрямовуватися на виплату заробітної плати працівникам установ і закладів освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного виховання.

Благодійні внески не можуть заміняти плату за надання установами і закладами платних послуг за переліками, визначеними в установленому порядку.

Благодійні внески у грошовій формі зараховуються на рахунок "Суми за дорученням". Облік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, ведеться згідно з Порядком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1295 ( 1295-98-п ) "Про затвердження Порядку розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт" (Офіційний вісник України, 1998 р, N 33, ст. 1238, N 46, ст. 1688). За матеріалами yur-info.org.uа