Зникнення сомалійки у Полтаві може бути пов’язане з незаконним трафіком нелегалів

Новини
Валентина Зайченко7 березня 2011 о 15:53643 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Аміна зникла 21 лютого у Полтаві Нагадаємо, у Полтаві 21 лютого зникла дівчина. 23-річна громадянка Сомалі Аміна Саід Абділахі, яка навчалась у Полтавському національному технічному університеті, пішла з дому та не повернулась до цього часу.

У Вінниці знаходиться найбільша в Україні сомалійська діаспора. Наприкінці минулого тижня журналісти намагались дізнатися, чи не зв’язувалась зникла сомалійка з діаспорою У Вінниці пообіцяли тримати питання під контролем.

– Поки що дівчина не зв’язувалась ні з ким з діаспори, не реєструвалась у нас, по фото її не впізнають. Але ми будемо тримати питання на контролі і робити все, що в наших силах, щоб її знайти, –  говорить Дмитро Гройсман, координатор Вінницької правозахисної групи, виконавчий партнер Управління ООН у справах біженців.

Дмитро Гройсман розповів про подібні випадки, коли сомалійці зникали через проблеми з візами та грошима.

– Справа в тому, що у Сомалі немає консульства України. В основному усі громадяни Сомалі, які виїжджають до нас в країну, роблять це нелегально або з підробленими документами. У своїй країні візу в Україну вони отримати не можуть. При тому стані, який зараз в країні, будь-які документи можна купити у них прямо на ринку за 50 доларів, – говорить Дмитро Гройсман.

На туристичних сайтах інформація щодо відсутності представництв Росії та України в Сомалі також підтверджується. Щодо посольства Сомалі, то в Україні його немає. Є лише в Росії. Але видачу віз воно на даний момент не веде.

За словами Дмитра Гройсмана, до незаконного трафіка на Захід сомалійських біженців часто причетні самі  правоохоронці.

– Вони «кришують» цей бізнес. 2010 року у нас викрали двох сомалійців через гроші, які вони недоплатили за своє назаконне переміщення. Ми негайно звернулися до правоохоронців, але вони ніяк не відреагували. Через 4 дні сомалійці повернулись, але сказали, що їм загрожує смертельна небезпека. Міліція на це уваги не звернула. Потім ці хлопці зникли і до цих пір їх немає, – говорить Дмитро Гройсман. – Нам довелося звернутися в прокуратуру щодо бездіяльності правоохоронців. Справа дійшла до Генеральної прокуратури, яка направила на обласний відділ міліції матеріали щодо перевірки інформації. Так на цьому і зупинилося. Але восени минулого року наш офіс обшукали правоохоронці. Нібито шукали порнографічні матеріали. Але насправді вилучили в нас всі документи, що стосуються біженців.

Подруга та сусідка по кімнаті зниклої дівчини розповіла, що не знає, де може бути Аміна, тим більше, що вона не знає ні англійської, ні російської мов.

Крім цього, правоохоронці висували кілька версій зникнення дівчини. Одна – нещасливе кохання. Інша версія правоохоронців – дівчина не склала іспити і повинна була повернутись в Сомалі. Через це вона навмисне переховується в Україні, щоб не повертатись на батьківщину. (У Сомалі протягом багатьох років триває громадянська війна).

Версія щодо проблем з навчанням не підтвердилась – в навчальному закладі повідомили, що ніяких іспитів на цьому курсі ще не складали і дівчину не відраховували.

За статистикою, яку надали в обласному управлінні  міліції,  з 1990 року в області розшукуються 104 особи, які зникли без вісті. Троє з них – діти.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter