Тому і працевлаштуватися їм у нашому місті дуже важко. Більшість працюючих пенсіонерів стверджують, що влаштувалися вони на їх теперішні робочі місця по-знайомству.
Роботу пенсіонерам пропонують лише кадрові агантства, і то не всі.Один працівник такої структури запевняв журналістку, що дуже рідко для людей пенсійного віку бувають вакансії.
- Ми чесні, тому вам правду говоримо, - розповідає чоловік. - А в тих агентствах, де вам скажуть, що в них є вакансії для такої категорії людей – шахраї. Ви їм гроші заплатите, а роботу вам ніхто так і не знайде.
Чоловіки пенсійного віку у Полтаві можуть працювати охоронцями. Жінки – прибиральницями. В основному, саме такі вакансії пропонували журналістці, яка нібито шукала роботу для своїх батьків.
- Для чоловіків, які вже на пенсії, робота може бути в охороні, - розповіла працівниця агенції. - Або ж він може працювати двірником. Для жінок – це, в основному, робота прибиральниці або посудомийниці.
У деяких агентствах жінкам-пенсіонерам пропонували ще роботу доглядальниці.
- Оплата таких робочих місць різна, - продовжує працівниця кадрового агентства. –Якщо мити посуд, то десь 900 гривень на місяц. Якщо доглядальницею – то 10-15 гривень на годину. Прибиральницею - від 600 гривень, або 30 гривень за один помитий клас чи кабінет.
Але далеко не всі агентства гроші за свої послуги беруть після працевлаштування. Гарантії в тому, що вам точно нададуть роботу немає. Адже всі агенції надають інформаційні послуги, тобто вони надають інформацію про можливе місце роботи.
- Я одного разу так влаштовувався, - говорить Сергій, житель Полтави. – Заплатив гроші, мені дали адреси працедавців та їх контакти. Пішов , а там уже кілька місяців назад знайшли працівника на ту вакансію, що і мені запропонували в кадровому агентстві. Тому потрібно бути обережними. І звертатися краще в ті агентства, де гроші беруть після того, як вас уже працевлаштують.
До речі, сама вартість послуг кадрових агенств, теж різна. Так, наприклад, в одному - це 150 гривень, в іншому – 50 гривень. У першому беруть гроші за послугу наперед, в другому по факту працевлаштування. Але там, де треба платити 50 гривень – з вашої першої заробітної плати беруть ще 30%. У першому ж випадку- 150 гривень і все.
У газетах дуже мало оголошень, в яких пропонують роботу пенсіонерам. В основному - це робота на дому або в офісах. За таку роботу пропонують чималі зарплати. Зателефонувавши за цими оголошеннями на різні номери, журналістку, яка виступала в ролі шукача роботи для батьків, постійно просили підійти в один і той же офіс.
У Полтавському міському центрі зайнятості вакансій для пенсіонерів уже кілька років як немає.
- У нас немає жодної вакансії для пенсіонерів, - повідомила Оксана Попова, директор центру. – І вже досить давно. Роботодавці не хочуть брати на роботу таку категорію людей. Мало того, у нас велика проблема з працевлаштуванням і людей передпенсійного віку.
Влаштуватися легше всього тим, у кого є знайомі в тій організації, де б ви хотіли працювати.
- Я працюю охоронцем в торговому центрі, - розповів Володимир Іванович, 55-річний пенсіонер. – Мені допоміг влаштуватися мій знайомий, який теж тут працює.
- Зараз я працюю виховатилем в дитячому садку, - говорить пенсіонерка (не забажала представлятись- авт.). – До пенсії теж тут працювала. Потім, коли пішла на пенсію, мене через кілька років попросили повернутися. Пояснили тим, що не змогли знайти іншої кандидатури на це місце, а потрібно було відкривати ще одну групу.