«Шмели» привезли концертну програму, яка складалась з сольних проектів солістки Лёс та соліста Олександра Шмельова, спільного виступу та виступу гурту «Тетрайдер». Перед концертом музиканти дали прес-конференцію для
полтавських журналістів і розповіли про свого кота, покидьків-звукорежисерів, нечесних адміністраторів, фашистів та серіал "Папины дочки".
Довідка:
Історія гурту розпочалася в 1993 році в Рівному (Україна). В 1996 році гурт вперше приїхав у Москву. У 1999 році гурт остаточно переїхав у столицю Росії. Офіційний сайт гурту www.shmely.ru
– Це вже п’ятий чи четвертий концерт в Україні, точно не пам’ятаємо. Вибачте нас за охриплі голоси – виступаємо, палимо, п’ємо. Дуже важко все, вже не молоді ми все ж таки, – жартуючи розповідала про свій тур Україною Льоля, солістка та дружина соліста. – А чому ми часто стали приїжджати в Україну, бо ми самі українці. Живемо ми у Москві і вважаємося там гастарбайтерами, то нам регулярно потрібно звідти виїжджати і в’їжджати. І ми вирішили поєднати гастрольну діяльність, як-то кажуть, приємне з корисним. Щоб відбити хоча б вартість квитків. Панк-рок живий!
– До Полтави ми вже виступили у Львові, Харкові, Донецьку. Хотіли також виступити у рідному місті Саші , в Рівному. Але у нас там вже третій раз зривається концерт по різним причинам. Якщо ми заявляємо акустичний концерт,клуб послухає і відмовляє. Говорять, що ця акустика занадто важка. Але як одна гітара може бути такою важкою?? Не дають нам виступити в Рівному. Мабуть, коли ми, навіть, помремо і побудуємо собі в Рівному мавзолей. То всі будуть приходити глумитись над нашими тілами, – своєрідно жартувала Льоля.
Сольні проекти «Шмели» створили, щоб заробляти більше грошей
– Наприкінці минулого року я захворіла серйозною хворобою. І Саша, щоб хоч якось заробляти гроші, створив свій сольний проект. І поки я була у лікарні, виступав один. А ми просто, крім музики, більше нічим не займаємось. У Росії тепер можна заробити рок-музикою. Небагато, але так, щоб штани підтримувати, вистачає. На корм коту та на бензин, – розповідала Льоля. – А коли я вийшла з лікарні, то кажу Саші «Ти чого без мене виступаєш? А як же я?». Він каже: «на давай і тобі створимо сольний проект».
Музиканти розповіли, що у Полтаву їх запросив гурт ДМЦ.
– Вони зателефонували і запросили нас виступити. А до цього ми кілька років по Інтернету спілкувались, – розповів Олександр Шмельов.
Кіт Барсук, який живе у музикантів у Москві, займає важливе місце у житті

подружжя.
– Барсук зараз сумує за нами. Дівчина, що жила одного разу у нас, поки ми були на гастролях, навіть, розповідала, що кіт кожного дня роздивляється нашу фотографію, коли нас немає, – сміються музиканти. – Але ми то знаємо, що там поряд стоїть водичка для нього, тому він туди ходить. Але виглядає так, ніби він до нашої фотографії ходить. Насправді, коти – покидьки. Вони сплять, коли нікого немає вдома. А коли господарі повертаються, то роблять вигляд, що радіють. А взагалі коти – це інопланетяни.
На честь кота, навіть, названа студія звукозапису музикантів, яку вони створили у себе вдома.
– Усі звукорежисери – покидьки і бездарі. Хорошого знайти важко. Тому ми вирішили створити свою студію, – сказала солістка Льоля.
Через недовготривалу співпрацю з Корпорацією Важкого Року та Сергієм Троїцьким (з гурту «Корозія Металу») музикантів часто асоціюють з рухом скінхедів (неонацистів).
Довідка:
Сергій Троїцький (Паук) – художній керівник гурту «Корозія металу», поет, письменник, суспільно-політичний діяч. У 1993 році балотувався на посаду мера Москви від Радикальної Партії Едуарда Лимонова.
– У Росії преса до цих пір пише, що ми фашисти. Нам забороняють концерти і дуже багато проблем через ту співпрацю. Хоча це був прикол, одна пісня, ми не наслідуємо націонал-соціалістів, – розповіли музиканти.
Плакати гурту та футболки з їх логотипом використані у серіалі «Папины дочки».
– Ми лише потім дізнались, що наш адміністратор взяв за це все гроші. Ми не планували цього піару в серіалі. Все зробили за нашою спиною. Спочатку, ми думали, що це вдарить у поганому сенсі, по іміджу гурту. Але, в принципі, люди сприйняли адекватно, – розповіла Льоля.
У гурту дуже часто змінювався склад. Як розповіла солістка, музиканти йдуть з гурту, бо вдома їх дружини «пиляють», щоб ті знайшли «нормальну» роботу.
Фоторепортаж з концерту тут.