Оплату за візу до Словаччини відмінили, але полтавці особливо туди і не прагнуть

Дозвілля
23 березня 2011 о 19:141850 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Оплату за візу до Словаччини відмінили, але полтавці  особливо туди і не прагнуть
Але найближчим часом ситуація може змінитися.
Адже саме від сьогодні, 23 березня, Словаччина та Україна відмінять консульський збір за оформлення візи. У такий спосіб можна зекономити 35 євро. Але у полтавських туристичних агентствах про цю новину не чули. - Остаточно ще не відомо чи дійсно відмінять плату за візу до цієї країни, - розповіли в одному полтавському турагентстві. - У крайньому разі, нам про це ще не повідомляли. Консульський збір зараз – 35 євро. Та і Словаччина особливим попитом у людей не користується. Довідка «Кола»: Сьогодні автобусні тури до Словаччини на 5 днів коштують від 120 євро, а на 7днів від 235 євро. Якщо тур на сім днів, то дійсно за кордоном будете 5-ть днів, а якщо тур на 5 днів – то тоді тільки три. У вартість таких автобусних турів входять екскурсії, проживання в трьох-зірковому готелі, екскурсовод, сніданки. Полтавські агентства пропонують такі автобусні тури на 5 днів: 1. Краків - Велічка - Бешенева - Будапешт - Сентендре - Відень 2. Братислава - Відень – Бойніца на 7 днів: Токай – Будапешт – Гьоделле – Егер – Долина Красунь - Закрут Дунаю – Дьєр – Відень – Шенбрунн – Бельведер – Балатон – Тихань. У Словаччині можна подивитися на такі місця: Братіслава, рештки порохового складу Девінського замку: Братіслава, рештки порохового складу Девінського замку. Фото: io.uaБратіслава, рештки порохового складу Девінського замку. Фото: io.ua Братіслава, військові поховання Славіну:

Братіслава, військові поховання Славіну. Фото: io.uaБратіслава, військові поховання Славіну. Фото: io.ua Братиславський Град: Його історія сягає аж до старожитності, коли люди, що жили в старому граді над річкою, контролювали відомий дунайський брід. Пізніше, в місці великоморавського поселення, виник середньовічний замок, котрий поступово змінював своє обличчя внаслідок декількох реконструкцій. Велика пожежа з 1811 року зупинила на багато років його розвиток. Замок відбудували після ІІ світової війни – його вірну реконструкцію виконали в 1953 році. Замковий комплекс оточують оборонні стіни з середньовічною вежею Люгінслянд та готичною Брамою Зигимунда. Посередині стоїть величезний палаць з чотирма наріжними вежами, що височіють над містом. Недавно провели його реконструкцію, завдяки якої замок отримав сніжно-білий колір та ілюмінацію. Братиславський Град. Фото. porteuropa.euБратиславський Град. Фото. porteuropa.eu

Главне наместє – Головна площа:Центральною братиславською площею є Главне наместє, яке за характером і атмосферою нагадує львівську Площу Ринок, хоча має іншу архітектуру. Центрі словацької столиці додає привабливості специфічний розклад вулиць, які не укладаються тут у шахівницю, як у інших містах магдебурзького права. Сама Головна площа сполучається з двома іншими площами: Францішканською та Прімаціальною, створюючи таким чином привабливе місце зустрічей та проведення вільного часу. Посередині братиславського ринку стоїть фонтан зі статуєю цісаря Максиміліяна ІІ Габсбурського. Під час його коронації в місті спалахнула пожежа, котрої не було чим загасити. Саме тому, щоб запобігти подібним ситуаціям у майбутньому, кілька років пізніше на площі поставили фонтан, один із перших у Європі.

Главне наместє. Фото. porteuropa.eu

Чим і за яку суму грошей можна дібратися до Братислави?

Найпростіше – поїхати поїздом. З Києва (через Львів та Закарпаття) їздять декілька поїздів з причіпними вагонами до Братислави, про розклад руху та ціну можна дізнатись на вокзалах або на сайті Укрзалізниці (www.uz.gov.ua). Однак ці сполучення мають певні мінуси: зокрема, туди дуже довго їхати. Для прикладу, зі Львова поїзд вирушає близько 10 години ранку, а прибуває до Братислави аж о 5 годині наступного дня. Одна з причин – це те, що потяг дуже довго їде через Карпати, переїзд зі Львова до Чопа займає аж 6 годин. Після того потяг ще декілька годин стоїть на кордоні. Одне слово, подорож є досить довга, а й квиток не належить до дешевих.

Із Михайлівців (Закарпатська область) відправляється прямий нічний поїзд до Братислави (через Кошице), який прибуває в столицю о 6.16. Квиток на сидяче місце коштує 19.3 євро.

Зі Львова чи Києва не їздять до Братислави жодні рейсові автобуси. Існують натомість прямі авіасполучення українських міст з віденським аеропортом, який розташований лише 45 км від центра Братислави та з якого дуже легко можна доїхати до словацької столиці (автобуси їздять кожну годину). Проте це вже рішення для тих, хто має більше грошей, оскільки квиток коштує щонайменше 300 доларів.

Варіант для екстремалів:

Існує також можливість перетнути кордон пішки в пунктах пропуску: Малі Сельменці – Велке Слеменце та Малий Березний – Убля. У другому випадку ви можете перейти кордон дуже швидко, навіть за десять хвилин. Доїхати до Малого Березного можна електричкою або маршруткою з Ужгорода (якісь дві години), а потім ще треба йти 4 км до кордону. За кордоном вам треба йти якісь 3 км пішки до села Убля, де можете сісти на автобус та поїхати наприклад у Гуменне (ввечері звідти їздить безпосередній поїзд до Братислави), а з Гуменного – у Кошице. Мінусом цього варіанту є те, що автобуси їздять дуже рідко та цей варіант можна порекомендувати радше студентам, які хочуть зробити собі цікаву екскурсію по забутих світом куточках Закарпаття та Східної Словаччини (найкраще з наметом, якщо не встигнете на автобус та вам доведеться ночувати десь у лісі), - повідомляють на porteuropa.eu.

Авіаквитки з Києва до Братислави  коштують десь 4522 гривні.