(Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 509 від 13.05.96 р. пп. 1,2 «Про порядок обчислення часу на території України»).
Довідка
Вважається, що перехід на сезонний час допомагає економити електрику.
Уперше перехід на літній час було проведено у Великобританії в 1908 році. СРСР вперше перейшов на літній час в 1917 році, і потім з 1981 року перехід на літній час вкотре було відновлено.
Наразі 82 країни використовують, в тому чи іншому варіанті, літній час (з них у 9 країнах він застосовується не в усіх регіонах).
Відмовилися від запровадження літнього часу Японія, Китай, Індія, Сінгапур, а також республіки колишнього СРСР: Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизстан (Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизстан зберегли декретний час, тобто той, що випереджає на одну годину поясний час).
У Росії президент також оголосив про скасування переходу на зимовий і літній час. Стрілки сусідня країна не переводитиме вже з осені 2011 року.
Як зазначав Дмитро Мєдвєдєв, необхідність адаптуватися до переведення стрілок годинника пов’язана зі стресом і захворюваннями.
Міністерство охорони здоров’я має намір проаналізувати доцільність скасування переходу на зимовий час в Україні.
Фото з etoday.ru27 березня (у ніч з суботи на неділю) о 3 годині за київським часом стрілки годинників на території України переводяться на 1 годину вперед