У Полтаві після перелому шийки стегна без проблем починають ходити навіть 90-річні бабусі

Здоров'я
31 березня 2011 о 19:289110 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві після перелому шийки стегна без проблем починають ходити навіть 90-річні бабусі
Такого результату досягають після операції ендопротезування.
В Україні така практика триває  вже близько 10 років. У нашому місті  - не більше 5-ти. Уперше в Полтаві розпочали проводити такі операції (вставляти штучні суглоби - авт.) у Залізничній лікарні міста.

Операція ендопротезування застосовується для лікування пізніх стадій захворювань суглобів, що дозволяє хворому уникнути важкої інвалідності і повернутися до повноцінного життя.

- Штучні суглоби використовуються для лікування хворих із запущеними стадіями, - розповідає Микола Кислий, лікар-травматолог, завідуючий травматологічним відділенням Залізничної лікарні міста. - Тобто коли воно вже не підлягає медикаментозному лікуванню. А також при великих переломах. В основному – це переломи шийки стегна, колінних суглобів, які призводять, як наслідок до деформації суглобів, і порушення їх функцій. У своїй практиці ми частіше всього використовуємо штучні кульшові та колінні суглоби. Декілька разів пересаджували дрібні суглоби кисті. Колінні суглоби ми почали ставити півтора роки тому. Спочатку були одиниці хворих, а тапер уже набагато більше.

Микола Кислий, зав. травматологічного відділу Залізничної лікарні ПолтавиМикола Кислий, зав. травматологічного відділу Залізничної лікарні Полтави

Купують штучні суглоби пацієнти за власні кошти. Замовляють, переважно, у закордонних компаніях.

- На Україні є представники деяких закордонних компаній, зокрема американських і німецьких. – говорить Микола Миколайович. - У цих фірмах хворі купують такі суглоби і тоді ми їх вставляємо їм. Є і Українські суглоби, зроблені в Дніпропетровську та Запоріжжі. Але вони менш досконалі та ефективні.

Коштують такі імплантати недешево. Цементний суглоб десь 10 тисяч гривень. А безцементний - близько 20 тисяч гривень. Їх термін придатності залежить від експлуатації. На таку операцію витрачається 1,5 - 2 години.

- Штучні суглоби повинні служити вічно. Але все залежить від того як його будуть експлуатувати: більші  чи менші навантаження. Від того, як стиратиметься поліетиленовий вкладиш. Дієві вони тим, що після їх вставки не відчуваються ніякі болі. Він згинається, розгинається,  і працює як звичайний суглоб. Виготовлені такі суглоби зі сплаву металу - титану , який інертний до людського організму. А також з поліетилену, що стійкий до стирання. Є ще і керамічні.

Штучний кульшовий суглобШтучний кульшовий суглоб

Штучні суглоби допомагають пацієнтові стати на ноги уже після 10 днів  з дня операції.

-Якщо, наприклад, жінка у віці зламала шийку стегна, то досить часто такі хворі стають інвалідами до кінця життя. Зараз після такого перелому ми ставимо штучний суглоб – і через 10 днів хвора уже піде додому своїм ходом. І житиме повноцінно. Були такі випадки, що і в 90-років бабуся вставала і йшла своїми ногами, при переломі шийки стегна. А так вони  могли бути прикутті до ліжка до кінця свого життя. Жили б з біллю і потребували стороннього нагляду.

Про свої враження від операції ендопротезування розповіла одна з пацієнток травматологічного відділу Залізничної лікарні Полтави.

- Микола Миколайович лікар від Бога, - говорить Ольга Григорівна, пацієнтка з Кременчука. - Коли в мене постало питання про операцію, я почула від людей про те що у Полтаві є такий лікар, який може поставити мені штучні суглоби. Чула лише позитивні відгуки про нього. У мене був трос в колінному суглобі. Після того, як мені зробили операцію ендопротезування, мені стало краще, ніж було до цього. Тобто біль я вже ніякий не відчуваю. Ходити тепер мені легше. Я задоволена, бо тепер можу сходити і в ліс, і по гриби чи на побачення. Звісно операція дорога, але що робити, ходити ж хочеться.

Ольга Бутенко. Нещодавно їй всавили штучний суглобОльга Бутенко. Нещодавно їй всавили штучний суглоб

Довідка «Кола»: Протези з цементним типом фіксації найчастіше застосовують у хворих літнього і старечого віку. Це зумовлено слабкістю кісткової тканини внаслідок остеопорозу; крім того цементний тип фіксації протеза дозволяє раннє навантаження на оперовану кінцівку, що вкрай важливо для хворих у цьому віці.

Протези з безцементним типом фіксації рекомендуються хворим у більш молодому віці з добре збереженою кістковою тканиною. У свою чергу безцементні протези поділяються на різновиди залежно від пар тертя: метал-поліетилен, кераміка-кераміка, метал-метал. Найбільшого поширення набули протези з діаметром голівки протеза 28 мм, однак останнім часом користуються популярністю протези з великою голівкою. Їхньою перевагою є стійкість до можливого вивиху і практично відсутність стирання компонентів протеза.

Протипоказання до протезування тазостегнового суглоба:

- гнійна інфекція

- серцево-судинні захворювання у стадії суб- і декомпенсації

- декомпенсовані захворювання органів дихання

- ендокринні захворювання в стадії декомпенсації

- печінково-ниркова недостатність. Довідка підготовлена за допомогою сайту oberigclinic.com.