Як правильно помити авто та скільки це коштує у Полтаві

Новини
Валентина Зайченко7 квітня 2011 о 17:584051 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як правильно помити авто та скільки це коштує у Полтаві
Автомобіль необхідно підтримувати у доглянутому стані, щоб він якомога довше прослугував. Один із атрибутів догляду – миття.


Миють автомобілі вручну (контактний метод) і за допомогою так званого безконтактного методу. Перший застосовують удома, а обидва – на авто мийках. У першому способі використовують поролонову губку або спеціальні серветки і миючі засоби. При безконтактному способі, використовують шланг, який змиває бруд під струменем води.

Про процес миття розповів адміністратор однієї з полтавських автомийок Володимир Доценко.

Гарячою водою мити автомобіль не бажано

– Машину підганяють у спеціальне приміщення, ставлять на бокс, – каже Володимир. – Перед миттям оглядають, визначають стан забрудненості. Потім за допомогою спеціального обладнання, шлангу, обливають холодною водою. Після чого наносять піну (розчин, який розчиняє бруд). Тримають три-чотири хвилини, потім змивають водою.

Використовувати гарячу воду не рекомендовано, каже адміністратор, це може пошкодити зовнішній вигляд автомобіля, позбавить блиску, можуть з’явитися мікротріщини.

Володимир ДоценкоВолодимир Доценко

Мити авто рекомендовано не рідше ніж раз на один-два тижні. Але можна й частіше, залежно від ступеню забрудненості. Наприклад, у осінньо-весняний період авто миють значно частіше, аніж влітку чи взимку. Час, за який вашого «сталевого коня» помиють, приблизно 30 хвилин, у залежності від рівня забрудненості та фронту робіт, котрі обирає власник.

Буває й автоматичне миття, коли щітки з капрону обертаються, змиваючи таким чином бруд і пил з авто. У автомийках обласного центру трапляються рідко, за словами пана Володимира.

Після миття автомобіль покривають воском

– Після того як авто помили, наносять тонкий шар воску, – розповідає Володимир. – Він майже непомітний. Спочатку холодний віск розводять у певній пропорції з водою, за допомогою розпилювача покривають ним поверхню авто.

Змивають холодною водою відразу після нанесення, залишати надовго не бажано. Віск утворює захисну плівку, надає блиску й гладкості поверхням, пояснює Володимир.

Поверхні протирають спеціальною тканиною, салон чистять автомобільним пилососом

– Протирати скло та поверхні автівки потрібно спеціальною тканиною, – пояснює адміністратор автобані. – Вона містить в своєму складі гуму, елементи шкіри. Після використання така тканина не залишає розводів, слідів, добре вьирає вологу, каже Володимир. Можна користуватися спеціальними серветками, їх продають у магазинах автохімії та техніки.

Для очищення салону використовують пилосос з різними насадками.

– Пилосос призначений для хімчистки салону авто, багажника, сидіння, – каже пан Володимир. – Навіть якщо сидіння шкіряні, у щілинки між ними може потрапляти дрібний бруд чи пил.

Вологу хімчистку (або вологе прибирання салону) проводять із використанням спеціальних очищувальних засобів.

Суху хімчистку роблять спеціальним пилососом з різними насадками. Після вологої хімчистки потрібно добре просушити салон авто.

У разі необхідності використовують рідину, що виводить плями. Хімчистка не лише виводить плями та інший бруд, але й нейтралізує неприємні запахи. Для підтримання свіжості в салоні рекомендовано користуватися ароматизаторами. Вони бувають у вигляді листівок, іграшок, геометричних фігур. Але людям, у яких є алергія на запахи, краще відмовитись від цих дрібничок.

Полірувати авто бажано раз на сезон

Полірують автомобіль спеціальною рідиною поліролем.

– Полірування надасть блиску, нового вигляду, – каже Володимир. – Поліроль буває звичайний, без запаху та ароматизований. Розчин для полірування наносять на поверхню автомобіля, розтирають спеціальною серветкою.

Процес полірування варіюється від однієї до чотирьох годин, у залежності від величини авто.

– Бажано робити це принаймні раз на сезон, – радить Володимир.

З часом автомобільні фари стають матовими, якість подачі світла погіршується, з’являються мікроподряпини й мікротріщини, – каже адміністратор автомийки. – Тому після миття їх полірують спеціальною пастою. Вона містить дрібні абразивні елементи, за рахунок цього яскравість фар відновлюється, вирівнюються мікротріщинки. Зазвичай полірують вручну, спеціальними серветками. Але є й спеціальні машинки для полірування.



У автобані «залізного коня» можуть врятувати від дощу

Ще одна з найпоширеніших послуг більшості автомийок –  «антидощ». Аерозоль наносять на скло, рідина утворює невидиму для ока плівку, як пояснив Володимир Доценко. Дія рідини полягає в тому, що під час дощу краплі не розтиратимуться по всьому склу, а акуратно стікатимуть донизу, не залишаючи розводів.

– Але від зливи «антидощ» не врятує, – каже чоловік. – Ще один недолік: нанесення одноразове, тобто після висихання дія засобу припиняється.

Помити авто самотужки корисно для заспокоєння нервів

Тим, хто бажає зекономити кошти, можна мити авто вдома, вручну. Деякі роблять це, щоб заспокоїтися, а то й відпочити.

– Мені подобається мити автомобіль самотужки, – каже Сергій, водій легкової машини. – Це допомагає розслабитися після робочого дня, відпочити. Можу спокійно, працюючи, послухати улюблену музику. Іноді це добре заспокоює нерви. Хоча час від часу користуюся послугами професійних автомийників.

Для домашнього купання «сталевого коня» підійде міні-мийка, її нескладно виготовити самотужки.

– Я використовую насос, який подає воду від колонки, – ділиться досвідом Ігор, водій з п’ятирічним досвідом – Кріплю на шланг щітку-розпилювач. Таким чином мию авто, потім витираю насухо замшевою серветкою.

Найпростіший спосіб помити улюблене авто – домашня «автомика» біля власного гаража, вважає Ігор, зробити це за допомогою великої губки чи поролону.

Мити авто відразу після поїздки не варто, краще зробити це через деякий час. Бруд спочатку треба намочити, щоб він розмокнув, а вже потім змити струменем води.


Ціни у Полтаві (у гривнях)


Мийка звичайної легкової автівки – від 55;

Мийка позашляховика – від 60;

Мийка мікроавтобуса – від 80;

Пилососіння й вологе прибирання салону (хімчистка) – від 25;

Полірування – від 15 гривень;

«Антидощ» – від 10 гривень;

Ароматизатори для салону –  від 15 гривень;

Автокосметика (розчини для миття, тканина для полірування, губки) – від 30 гривень, у залежності від виду товару

Складна хімчистка салону може займати чотири-шість годин. Часто таку послугу замовляють, коли власник готує авто на продаж, каже Володимир Доценко.

НАДІЯ КУЧЕР  (Фото автора)

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter