Як цікаво та екологічно чисто відпочити в Полтаві? - Спитайте у блогера проекту «Інше місто». Адже Полтава славне численними парками та зонами відпочинку. А при бажанні можна відвідати і екскурсійні тури визначними місцями Полтавщини та відпочити агросад
Як цікаво та екологічно чисто відпочити в Полтаві? - Спитайте у блогера проекту «Інше місто». Адже Полтава славне численними парками та зонами відпочинку. А при бажанні можна відвідати і екскурсійні тури визначними місцями Полтавщини та відпочити агросадибах.
Після пішої екскурсії центром та мікрорайонами Полтави був здивований. Мало того, що парків та скверів тут чимало, та ще й доведенні вони до людського стану. А ж завидки беруть. У нас в Рівному цей процес просувається трішки повільно. А кожне облаштування влада представляє як титанічне досягнення.
То ж розпочнемо екскурсію місцевими парками, принаймні деякими з них. Бо описувати всі – довго. Та й краще це побачити, а не читати.
Парк імені Котляревського був першим на моєму шляху. Чесно, не знав би цього, як би не побачив пам’ятний знак з відповідним написом. А все тому, що в центрі парку Меморіал «Солдатської слави».

В цілому ж парк облаштований і прибраний. Навіть вночі освітлюється. А для відпочинку з дітьми – облаштований дитячий майданчик.
Далі прямуємо у парк «Перемога». Це найбільший у місті, чи найрозвинутіший... Тут вам і атракціони, і мій улюблений тир.

А ще «чортове колесо». Правда в пору весняного похолодання людей там не надто багато. Тому плачу дядечку на вході у колесо і отримую можливість побачити Полтаву майже з висоти пташиного польоту. Правда, розраховував побачити з найвищої точки набагато більше. А побачив куполи церков, багатоповерхівки, два ставки і сквер Панаса Мирного.

Здивувало мене «Співоче поле імені Марусі Чурай». Його архітектура швидше нагадала давньогрецькі театри чи римські колізеї. Може й справді варто було б тут пару боїв провести? :).
Центральна «дастопримічательность» міста – Корпусний сад з Монументом Слави.
Парк гарний і в день, і вночі. Все як в колишній столиці Російської імперії.

Вподобав я і Сонячний та Петровські парки. Тут і дитячий майданчик є, і вечері все освітлено.

Дуже насичений цікавинками і сквер біля Білої Альтанки. Там я надибав навіть пам’ятник галушкам. Втім, почастуватись не вийшло – вони бетонні.

Для гурманів можу порадити і великі ставки в мікрорайонах Сади-1 та Сади-2. Або ж пляжі на Ворсклі. Хоча зараз ніби не сезон. Але все одно краще рівненської Усті, яка ночами може бездомних собак та бомжів перетравити у своїх мутних водах.

Наважився я на піший вояж до Хрестовоздвиженського монастиря. І добре, що пішов пішки. Зміг оцінити плюси та мінуси Монастирської улиці, мосту через річечку Тарапуньку. Славному гумористові привіт через роки! :)

А також підйом через колії.

Цікаво, для кого це написано?
Не з скажу, що сам монастир мене вразив. Бачив і більші і розвиненіші. Проте все достатньо добре. Навіть реконструкція потихеньку триває.

Для любителів подорожувати раджу відвідати Диканьку та Опішню.
Це я і зробив самотужки за порадою відвідувачів сайту.
Якщо ж любите подорожувати організовано,
то чимало екскурсійних турів є і Полтавською областю.
А захочете пожити в агросадибі та перейняти дух полтавського побуту –
інформації про зелений туризм в області більш ніж достатнього. Навіть з контактними телефонами. Так що – карти в руки.