Також у конкурсі бере участь і полтавська команда з графіті «Alk glob style krew». Вони і стали співорганізаторами конкурсу вуличних малюнків.
- Ідея у нас з’явилась тому, що в Полтаві подібних змагань із графіті ще не було. Конкретної тематики ми не визначали, - розповідає Сергій Новосьолов, учасник полтавської команди «Alk glob style krew». - Вимоги до малюнків, які сьогодні зображатимуть – це щоб вони були естетичними. Одна робота - це одна плита заводу. Усього має бути 11 учасників.
За словами організаторів, таке мистецтво є дорогим задоволенням. Адже один балончик на 400 мл коштує десь 50 гривень. А на одну роботу їх необхідно десь близько 10.
Організаторами стали і молодіжна організація «Коло тебе» та управління сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому Полтави.
- До нас звернулася молодіжна громадська організація «Коло тебе» спільно з ініціативною групою графітів, що вони хочуть сьогодні, 30 квітня, провести такий собі Всеукраїнський конкурс графістів, - розповіла Олена Ромас, заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту. - До цього вони провели відбірковий конкурс на тему «Місто Полтава – графіті сіті» і обрали найкращі роботи, які сьогодні будуть продемонстровані.
Під час сьогоднішніх змагань з графіті можна не лише подивитися на вуличні малюнки, а й послухати місцевих реперів, подивитися на танок брейкерів та трюки велосипедистів.
Триватиме конкурс з графіті до 17-ї години. Тож саме ввечері можна буде подивитися як сірі стіни одного із закинутих заводів Полтави перетворяться на яскраві графіті.
Довідка «Кола»: Графіті — це насамперед закодований текст, символіка якого відбиває визначені події культурного, політичного або громадського життя соціуму, членами якого є його виконавці. Саме контекст розкриває основний зміст того, про що говориться в конкретному графіті, підкреслюючи приналежність одиничного до загальної традиції. Символіка сучасних графіті відбиває реальний зв'язок сучасної молоді зі світом, відбиває вплив реальних і віртуальних кумирів і культів на свідомість підлітків, що є основними виконавцями графіті. Формування власної символіки відбувається на ґрунті світових традицій, запозичених підлітками. Цікаво, що більшість сучасних українських графіті-надписів виконано латиницею, а прихильники реп-культури взагалі спілкуються англійською мовою. За даними сайту wikipedia.org
Розмалювати стіни колишнього заводу, що навпроти ТРЦ «Екватор» (центрального входу) з’їхались вуличні художники з Києва, Кременчука та Харкова.