Історія Полтавського кооперативного технікуму почалася в 1900 році в будинку Сарафа (нині середня школа №4 м.Полтави), де було відкрите комерційне училище, яке готувало фахівців для споживчої кооперації. У 1915 році Полтавська спілка споживчих товариств відкриває однорічну торгово-кооперативну школу, яка готувала ревізорів, бухгалтерів, завідуючих магазинів і т.д.
У 20-х- 30-х роках у Полтаві діяв і кооперативний технікум, але його в 1928 році об`єднали з технікумом садівництва, назвали агро-кооперативний технікум, який згодом став базою Полтавського сільськогосподарського інституту (нині Полтавська Державна Аграрна Академія). За рішенням Ради Міністрів УРСР та правління Укоопспілки, 3 квітня 1957 року прийняла рішення № 1709/11 про відкриття в Полтаві з 1 вересня кооперативного технікуму, який діє по сьогодні. Зараз він являє собою навчальний заклад споживчої кооперації області і входить до складу Полтавського навчального комплексу Укоопспілки "Освіта"(за даними сайту kooptex.at.ua).
Термін навчання: на базі 11 класів – 2-3 роки, на базі 9 класів – 3-4 роки.
- Вартість навчання на всі спеціальності однакова – 4900 гривень за рік, - повідомила Оксана Лобань, 1-й заступник директора технікуму. - Який відсоток бюджетних місць буде в цьому році ще не відомо, але в минулому – це було десь 15% від загальної кількості місць.
Гуртожитками своїх студентів навчальний заклад забезпечує. Вартість проживання за місяць – 200 гривень.
«Фішка» (особливість) Полтавського кооперативного технікуму:
- Наш технікум є традиційним навчальним закладом уже упродовж 50 років, - говорить Оксана Лобань. - Маємо технічну базу на високому рівні. По закінченню наші випускники можуть продовжувати навчання у ВНЗ. Зокрема, в Полтавській державній аграрній академії, Харківському університеті харчування та торгівлі, Харківському торгівельно-економічному інституті та інших освітніх закладах ІІІ та ІV рівнів акредитації.
Адреса Полтавського кооперативного технікуму: м. Полтава, вул. Леніна 9/17 Тел. 8 (0532)7-23-69, 7-27-26.
Довідка «Коло»: Спеціальності на базі 11 класів:
"Бухгалтерський облік”, "Фінанси і кредит”, "Оціночна діяльність" (денна форма), "Товарознавство та комерційна діяльність” : спеціалізація „Товарознавство в митній справі”, "Виробництво харчової продукції”, "Правознавство”, "Ресторанне обслуговування”.
На базі 9 класів (денна форма навчання):
"Фінанси і кредит”, "Бухгалтерський облік”, "Товарознавство та комерційна діяльність", спеціалізація „Товарознавство в митній справі”, "Виробництво харчової продукції”.
Конкурсні предмети, сертифікати ЗНО, необхідні для вступу:
На базі повної середньої освіти (11 кл.) на денну та заочну форму навчання:
"Фінанси і кредит", "Оціночна діяльність", "Бухгалтерський облік", "Товарознавство та комерційна діяльність":
"Українська мова та література”, "Математика” або «Історія України» ;
- "Виробництво харчової продукції":
"Українська мова та література”, "Математика” або «Хімія» ;
- "Ресторанне обслуговування":
"Українська мова та література”, "Математика” або «Географія» ;
- "Правознавство”:
"Українська мова та література”, "Історія України” або "Географія".
На базі повної загальної середньої освіти (11 кл.) на денну та заочну форму навчання вступні випробування (для осіб які мають право на складання тільки вступних екзаменів):
- "Фінанси і кредит", "Оціночна діяльність", "Бухгалтерський облік", "Товарознавство та комерційна діяльність", "Виробництво харчової продукції", "Ресторанне обслуговування":
"Українська мова та література”, "Математика”;
- "Правознавство":
"Українська мова та література", "Історія України".
На базі базової середньої освіти (9 кл.) вступні випробування з предметів:
"Українська мова” - диктант;
"Математика” – тестування.
На базі професійно-технічної освіти – співбесіда. Довідка підготовлена за матеріалами сайту kooptex.at.ua.