Чи будуть полтавських лікарів примусово відправляти в неоплачувані відпустки

Новини
Ніна Король6 травня 2011 о 13:431309 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Лікарі та медсестри бояться звернутись до керівництва управління охорони здоров’я за роз’ясненням, аби не втратити робоче місце Фото Ніни Король Полтавські лікарі змушені йти у відпустки за власний рахунок, бо не вистачає грошей в міському бюджеті.

Так пояснюють ситуацію керівники підрозділів медичної галузі своїм підлеглим на місцях. Лікарі та медсестри бояться звернутись до керівництва управління охорони здоров’я за роз’ясненням, аби не втратити робоче місце. Тому звернулись до «Кола» за допомогою.

– Нас завідувач примусив іти в неоплачувані відпустки на два тижні, складали графіки цих відпусток, – каже пані Галина (ім’я змінено з етичних міркувань), медична сестра дитячого міського поліклінічного відділення №4, що на Нікітченка, 2. – Хоч і не треба мені на всі два тижні відразу, але боюсь втратити роботу, тому написала заяву на таку відпустку.

В іншій поліклініці на прийомі в лікаря журналіст випадково стала свідком процесу, коли лікарям оголошували про те, щоб вони подумали, коли йдуть у відпустки за власний рахунок.

Офіційні особи заперечують наявність примусу стосовно відпусток медиків

– Такого наказу я не давав, – відповідає Сергій Котов, начальник управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому. – До мене сигналів не надходило. Якщо людей змушуватимуть іти в такі відпустки, а вона їм не потрібна, то і не зобов’язані, згідно із законом.

Натомість про деякі проблеми з фінансуванням медичної галузі доповів Діонісій Каплін, заступник міського голови з гуманітарних питань.

– Проблеми з фінансуванням дійсно є, і вони не локальні, не лише в Полтаві чи області, така ситуація в усій державі, – констатує посадовець. – На фонд заробітної плати не вистачає коштів, не кажучи вже про ремонти закладів, адже розрахунки в бюджет брались згідно з минулим роком, а цьогоріч вже зросла мінімальна зарплатня та комунальні тарифи. Але нікого з медпрацівників примусово відправляти у неоплачувані відпустки не будемо, це принципова позиція міського голови.

Кожен медпрацівник має право на неоплачувану відпустку на 14 днів (їх можна брати протягом року, узгодивши з керівництвом дати, згідно з Кодексом законів про працю та Законом України «Про відпустки» – авт.).

– Віднині, щоб не було пліток і домислів, ми відправляємо працівника, який бажає йти у відпустку за власний рахунок, спочатку у профком, щоб приніс довідку, що профком не проти цього, тобто відпустка не з примусу. А на профспілки, як відомо, ми впливу не маємо, – резюмував Каплін.

Тож звідки братимуть кошти на зарплатню працівникам медгалузі, не зрозуміло. Але більші черги в поліклініках через відсутність фахівців спостерігати в Полтаві поки не доведеться.

Між тим у закладах обласного підпорядкування (їх 56 – поліклініки, лікарні, диспансери) коштів вистачає.

– Заклади обласного управління охорони здоров’я профінансовані на півроку 100%, проблем із заборгованістю на сьогоднішній день немає, – розповіла Алла Бредіхіна, начальник відділу фінансово-економічної роботи управління.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter