Скільки в Полтаві коштує «реставрація» одягу чи сумки

Ситуація
Надія Труш12 травня 2011 о 13:103329 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото Надії Кучер «Коло» дізнавалося, як поремонтуати одяг самотужки та у спеціалізованих майстернях, скільки це коштує в Полтаві.
На сьогодні у Полтаві є чимало майстерень, де пропонують якісний та швидкий ремонт одягу та деяких аксесуарів (наприклад, сумок, пасків).

А от ремонт парасольок в обласному центрі непоширений, як розповів Василь Бодак, власник ремонтного ательє з багаторічним досвідом роботи. Ательє пропонують послуги з ремонту, перешиття чоловічого, жіночого та дитячого сезонного одягу: брюк, спідниць, суконь, блузок, сорочок, пальт та навіть шуб.

«Реставрувати» улюблену сукню, блузку чи навіть сумку можна й самотужки. Для цього необхідно мати навички шиття, володіти спеціальною швейною машинкою, мати в ломашньому арсеналі різнокольорові нитки (щоб можна було вибрати потрібну) та звичайні голки та спеціальні для швейних машин. Тим, хто бажає оволодіти майстерністю шити самотужки, можна почитати спеціалізовані книги або пошукати літератру в мережі Інтернет.

Найчастіше полтавці перешивають та ремонтують джинси

Полагодити ту чи іншу річ в обласному центрі можна за будь-яку ціну та на будь-який смак, адже є ательє дорожчі, дешевші. У п’яти майстернях, куди зверталася журналіст, працівники розповіли, що найчастіше до них звертаються з проханням полагодити джинси: вшити «змійку», укоротити довжину, зробити красиве нашиття на місці пошкодження (у такому разі, на місці розриву нашивають візерунок, аплікацію чи просто якесь слово), замінити заклепку.

– Полтавці стали більш ощадливі, приносять на перешивання старі речі, іноді навіть для того, щоб видозмінити річ, освіжити, –  каже Наталя, працівниця однієї з полтавських майстерень по ремонту одягу.

Пенсіонери зазвичай приносять відрізки тканини, прохають пошити постільну білизну, «підрубити» наволочки, простирадла, за словами пані Ольги, полтавської швеї з 12-річним стажем.

– Часто мами приносять дитячі речі більшого розміру, щоб перешити на менші за розміром, – каже майстер.

Одяг, зокрема шкіряний, у майстернях можна пофарбувати.

Улюблену річ полагодять за 10 хвилин або кілька днів

Час виконання послуги залежить від об’єму робіт та кількості замовлень у майстра. У більшості ательє клієнту пропонують залишити річ, яку треба привести до ладу. Через деякий час готове замовлення можна забрати. Така послуга доволі вигідна, адже це можна зробити у обідню перерву, відпочивши деякий час від робочої метушні.

Термін виконання замовлення може варіюватися від 10-20 хвилин (вшиття «змійки» чи укорочення холош) до кількох днів (перешиття пальто, шуби). Найбільше полтавців звертається до ремонтних ательє у весняно-осінній період, поділилася своїми спостереженнями Ольга. Імовірно, це пов’язано зі зміною сезону, коли хочеться обновити гардероб або нова облюбована річ з певних причин потребує корекції.

У Полтаві можна знайти й майстра, який виконає замовлення «на дому», майстрів навіть можна викликати до власної квартири, але це коштувати дорожче. До таких зазвичай звертаються через знайомих, за рекомендаціями друзів чи родичів.

У швейних ательє можна полагодити й сумку

Деякі майстри можуть полагодити й Вашу улюблену сумку. Наприклад, якщо буде потрібно замінити «блискавку», яка часто «розходиться». Або пришити чи замінити ручки до неї. За бажанням, можна нашити прикраси з бісеру, шкіри чи хутра, зробити красиву аплікацію (те ж саме можна робити й на одязі, головне, щоб пасувало й подобалось). Якщо на суці відпала прикраса-заклепка, іі замінять на інші за допомогою спеціального прибору. За бажанням, можна змінити колір сумки чи освіжити його. Зазвичай фарбують сумки з натуральної шкіри.

Довідка «Коло»

Ціни у Полтаві

Вшити «змійку» – від 15 гривень (у залежності від довжини;

Укоротити холоші брюк – від 20 гривень за пару;

Зменшити невелику блузку на один розмір – від 30 гривень (залежно від складності);

Укоротити спідницю – від 10 гривень (залежно від складності виконання робіт);

Укоротити пальто – від 60 гривень (залежно від матеріалу виробу й об’єму роботи);

Укоротити шубу – від 80 гривень (залежно від матеріалу й величини виробу)

Полагодити, вставити заклепку – від двох гривень за штуку;