- 15 травня День пам’яті людей померлих від СНІДу, - розповів Сергій Жук, заступник директора благодійної організації «Світло надії». – Ми зібрали активістів громадського руху, і людей яких торкнулася ця проблема, аби звернутися до депутатів та голови обласної ради з тими проблемами, які є у людей і в цій сфері.
Учасники акції принесли з собою плакати та червону тканину, з якої зробили величезний знак солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.- Сьогодні, 13 травня, по Україні подібні благодійні організації проводять такі акції, - говорить Максим Демченко, виконавчий директор благодійного фонду «Світло надії». – Ми хочемо звернутися до влади, щоб проблема ВІЛ/СНІДу на наступні роки стала приорітетною. Зараз розробляється концепція програми по СНІДУ на 2011-2013 роки. Ми звертаємося з проханням профінансувати цю програму в повному об’ємі. А ще звертати увагу на людей, хворих на ВІЛ/СНІД.
Активісти прийшли зі своєї програмою. Де, зокрема є такі пропозиції: - виділити кошти на обласну програму по СНІД в повному обсязі, - щоб у Полтавській області нарешті з’явилися комплексні програми по первинній профілактиці, яких досі не було.Один із учасників акції, ВІЛ-інфікований полтавець, розповів про проблеми, з якими сьогодні живуть люди з таким статусом:
- У нас в Україні, у Полтавській області, дещо влада забуває про ВІЛ-інфікованих, - розповів Роман, учасник акції. – Особливо останніми роками, адже раніше допомога була більш відчутною. Ми то отримуємо препарати. Але дуже важко їх дістати. Особливо тим, які хочуть їх отримати вперше. Я уже давно приймаю ці препарати, упродовж 5 років. І то мені говорять, що може бути таке, що препарату в 2012 році не буде. Я на них тільки і живу. Як мені тоді бути, якщо держава не забезпечуватиме нас ліками?