Мінімальна ціна монети зі срібла – 347 гривень. ЇЇ вага 15,55 грам (срібло 925 проби). Максимальна ціна монети із срібла – 12 611 гривень, вагою 1000 грамів.
Серед монет із золота найдорожчою є монета вагою 31,1 грам. Її вартість 15 370 гривень (900 проба). А найдешевша, вагою 1,24 грами, коштує 669 гривень (банківський метал 999 проби).
- Бувають монети, що важать і 1 кг, - розповідає Валентина Бережна, старший касир з реалізації ювілейних монет відділу готівкового обігу і касових операцій управління НБУ в Полтавській області. - Їх виставляють на аукціони, що проходять у нас періодично. Організатором таких аукціонів є Товарні біржі.
Серед полтавців є чимало колекціонерів, які купують такі монети. Та є і звичайні люди, які купують пам’ятні монети на подарунки.
- Найчастіше жителі Полтави купують монети із серії «Східний календар», - говорить Валентина Павлівна. – На сьогодні уже є 6 монет цієї серії. Це монети, на яких зображені символи року. Перша вийшла у 2006 році, у рік Собаки. Її вартість 347 гривень. Купують такі монети люди або на ювілеї, або ж новонародженим із символом того року, в який вони з’являються на світ.
Довідка «Кола»:"Найменша золота пам’ятна монета "Калина червона". За матеріалом виготовлення: дорогоцінні метали (золото). На аверсі монети в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2010; між намистовим колом і кантом монети – кругові написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), 2 ГРИВНІ (унизу), а також позначення металу, його проби – Au 999,9 (ліворуч), маси – 1,24 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч). На реверсі монети зображено гілку калини та розміщено півколом написи: КАЛИНА ЧЕРВОНА ? VIBURNUM OPULUS. Автори ескізів: аверс – Володимир Дем’яненко, реверс – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Автор моделей – Володимир Дем’яненко.
Пам’ятна монета "Відродження християнської духовності в Україні". Монета зі срібла в обігу з 17 липня 2008 року. Монета з нейзильбера в обігу з 9 вересня 2008
року. На аверсі монети зі срібла угорі розміщено малий Державний Герб України, по
колу на тлі стилізованого орнаменту – написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі)СТО ГРИВЕНЬ (унизу), між ними – рік карбування монети 2008 (праворуч),позначення металу та його проби – Ag 999, маса в чистоті – 1000, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).
На аверсі монети з нейзильберу вгорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту – написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), між ними – рік карбування монети 2008 (праворуч), логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монет у колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: ПРАВОСЛАВ’Я (угорі) ІЗ КИЄВА ПО ВСІЙ РУСІ (унизу). На реверсі монет зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/РІК, угорі півколом напис – ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.
Пам'ятна монета "За твором М.В.Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки". В обігу з 10 серпня 2009 року. Присвячена творчості М.Гоголя, який створив поетичний образ українського народу, з надзвичайною художньою силою розкрив його самобутній характер з притаманним йому почуттям гумору, а ліричний образ України, створений ним у творі “Вечори на хуторі біля Диканьки”, назавжди ввійшов до європейської літератури. Сюжет однієї з найяскравіших повістей збірки – “Ніч перед Різдвом” є головною темою композиції монети. На аверсі монети в гротескному стилі зображено кругову композицію “розповідач і слухачі”, що складається з персонажів твору “Вечори на хуторі біля Диканьки”, у центрі якої – портрет М.Гоголя з пером у руці, та розміщено: угорі – малий Державний Герб України, написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу – 50 ГРИВЕНЬ. На реверсі монети в гротескному стилі зображено по колу композицію, що ілюструє повість “Ніч перед Різдвом”, у центрі – різдвяна зірка зі свічкою всередині, полум’я якої імітує жовтий сапфір. Під зіркою півколом розміщено напис “НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ”.
Довідка підготовлена за даними сайту bank.gov.ua.