На ювілеї та новонародженим полтавці полюбляють дарувати монети із серії Східний календар

Гроші
18 травня 2011 о 15:532619 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На ювілеї та новонародженим полтавці полюбляють дарувати монети із серії Східний календар
Національним банком України започатковано виготовлення  близько 26 серій пам’ятних монет.
Усі вони мають різноманітну тематику. Такі монети виготовлені із золота, срібла та недорогоцінних металів. Серед них є ті, що виставляються на аукціон, і ті, що продаються за встановленою ціною. Кожна монета має свій тираж. Як свідчать працівники управління НБУ в Полтавській області, чим менший тираж, тим ціннішою є монета.

Мінімальна ціна монети зі срібла – 347 гривень. ЇЇ вага 15,55 грам (срібло 925 проби). Максимальна ціна монети із срібла  – 12 611 гривень, вагою 1000 грамів.

Серед монет із золота найдорожчою є монета вагою 31,1 грам. Її вартість 15 370 гривень (900 проба). А найдешевша, вагою 1,24 грами, коштує 669 гривень (банківський метал 999 проби).

- Бувають монети, що важать і 1 кг, - розповідає Валентина Бережна, старший касир з реалізації ювілейних монет відділу готівкового обігу і касових операцій управління НБУ в Полтавській області. - Їх виставляють на аукціони, що проходять у нас періодично. Організатором таких аукціонів є Товарні біржі.

Серед полтавців є чимало колекціонерів, які купують такі монети. Та є і звичайні люди, які купують пам’ятні монети на подарунки.

- Найчастіше жителі Полтави купують монети із серії «Східний календар»,  - говорить Валентина Павлівна. – На сьогодні уже є 6 монет цієї серії. Це монети, на яких зображені символи року. Перша вийшла у 2006 році, у рік Собаки. Її вартість 347 гривень. Купують такі монети люди або на ювілеї, або ж новонародженим із символом того року, в який вони з’являються на світ.

Довідка «Кола»: "Найменша золота пам’ятна монета "Калина червона"""Найменша золота пам’ятна монета "Калина червона""

"Найменша золота пам’ятна монета "Калина червона". За матеріалом виготовлення:  дорогоцінні метали (золото). На  аверсі монети в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2010; між намистовим колом і кантом монети – кругові написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), 2 ГРИВНІ (унизу), а також позначення металу, його проби – Au 999,9 (ліворуч), маси – 1,24 та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч). На  реверсі монети зображено гілку калини та розміщено півколом написи: КАЛИНА ЧЕРВОНА ? VIBURNUM OPULUS. Автори ескізів: аверс – Володимир Дем’яненко, реверс – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Автор моделей – Володимир Дем’яненко.

Пам’ятна монета "Відродження християнської духовності в Україні". Монета зі срібла в обігу з 17 липня 2008 року.  Монета з нейзильбера в обігу з 9 вересня 2008

Пам’ятна монета "Відродження християнської духовності в Україні"Пам’ятна монета "Відродження християнської духовності в Україні"

року. На  аверсі монети зі срібла угорі розміщено малий Державний Герб України, по

колу на тлі стилізованого орнаменту – написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі)СТО ГРИВЕНЬ (унизу), між ними – рік карбування монети 2008 (праворуч),позначення металу та його проби – Ag 999, маса в чистоті – 1000, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На  аверсі монети з нейзильберу вгорі розміщено малий Державний Герб України, по колу на тлі стилізованого орнаменту – написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), між ними – рік карбування монети 2008 (праворуч), логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монет у колі, утвореному зі стилізованих променів, розміщено хрест і написи півколом: ПРАВОСЛАВ’Я (угорі) ІЗ КИЄВА ПО ВСІЙ РУСІ (унизу). На  реверсі монет зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою розміщено напис 988/РІК, угорі півколом напис – ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.

Пам'ятна монета "За твором М.В.Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки"Пам'ятна монета "За твором М.В.Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки"

Пам'ятна монета "За твором М.В.Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки". В обігу з 10 серпня 2009 року. Присвячена творчості М.Гоголя, який створив поетичний образ українського народу, з надзвичайною художньою силою розкрив його самобутній характер з притаманним йому почуттям гумору, а ліричний образ України, створений ним у творі “Вечори на хуторі біля Диканьки”, назавжди ввійшов до європейської літератури. Сюжет однієї з найяскравіших повістей збірки – “Ніч перед Різдвом” є головною темою композиції монети. На  аверсі монети в гротескному стилі зображено кругову композицію “розповідач і слухачі”, що складається з персонажів твору “Вечори на хуторі біля Диканьки”, у центрі якої – портрет М.Гоголя з пером у руці, та розміщено: угорі – малий Державний Герб України, написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу – 50 ГРИВЕНЬ. На  реверсі монети в гротескному стилі зображено по колу композицію, що ілюструє повість “Ніч перед Різдвом”, у центрі – різдвяна зірка зі свічкою всередині, полум’я якої імітує жовтий сапфір. Під зіркою півколом розміщено напис “НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ”.

Довідка підготовлена за даними сайту bank.gov.ua.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter