Проект Дорослі ігри: Полтавська Мафія

Новини
Валентина Зайченко20 травня 2011 о 13:313700 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Проект Дорослі ігри: Полтавська Мафія
"Коло" розпочинає серію публікацій про найпопулярніші види розваг для дорослих у Полтаві. Сьогодні представляємо читачам гру «Мафія».

В епоху розвитку інформаційних технологій чимало дорослих полтавців з головою, нарівні з підлітками та дітьми, занурилися у ігровий віртуальний світ. Але є й такі, які обирають собі інший вид  розваг. Серед популярних останнім часом ігор «не на свіжому повітрі» є гра в "Мафію".

Полтавська "Мафія" Фото Артема ЧубенкаПолтавська "Мафія" Фото Артема Чубенка Що таке Мафія? Як повідомляють відкриті інтернет-джерела, мафія — салонна командна психологічна покрокова рольова гра з детективним сюжетом, яка моделює боротьбу інформованих один про одного членів організованої меншості проти неорганізованої більшості. Гру придумав навесні 1986 року студент факультету психології МДУ Дмитро Давидов. Спочатку в неї грали у гуртожитках, аудиторіях і коридорах МДУ, але після того як деякі студенти університету провели канікули в літніх студентських таборах, де відпочивали студенти й інших радянських вузів, гра разом із новими гравцями почала розповсюджуватися в інших учбових закладах СРСР. Після закінчення університету Дмитро залишився в МДУ викладати психологію для іноземних студентів (головним чином із соціалістичних країн), і деякі з них, повернувшись додому, рознесли «Мафію» за кордон, спочатку в Європу. Перша поява гри «Мафія» в США документується 1989-м роком, в літньому таборі Пенсільванії. Полтавська Мафія Журналіст Кола Артем Чубенко знайшов в Полтаві місце, де постійно грають в «Мафію». Кожної п’ятниці, з 20-00 і до пізньої ночі, люди різного віку збираються для гри в одному з нічних клубів, в центрі міста. На вході журналіста зустріли не кремезні «вишибали», а двоє привабливих дівчат, які запропонували сплатити за участь у грі 50 гривень. В напівтемряві у двох залах знаходилися декілька столів для гри. Вони як і зали для гри були ретельно продекоровані. Тут і квіти, і свічки, і атмосфера дуже таємнича. Щоб більше дізнатися про Мафію по-полтавськи, журналіст поспілкувався з одним з організаторів салонної гри – Олександром. Він, до речі, є постійним гравцем в «Мафію» в Полтаві. - Коли та як все почалося? - Гра поширилася у Полтаві нещодавно. Спочатку гра організовувалась «по друзям», – почав розповідь Олександр. – тобто збиралися у когось вдома. Потім декілька компаній, що часто збиралися, організували першу гру в одному з кафе Полтави. Але щось не склалося і організатори в кінці-кінців знайшли собі постійне місце тут. Це місце нам запропонувала наша подруга. Теж постійний гравець в «Мафію». - Розкажіть про гравців. Хто грає у Мафію? - Насправді гра не має вікових обмежень. Але, звичайно, молодше 18 тут нікого немає. Є серед нас і менеджери, і юристи. Вік і професія значення не мають. Навпаки багато людей середнього віку знаходять в грі можливість додаткового розвитку. Адже «Мафія» дуже розвиває аналітичні здібності, логіку, інтуїцію, театральний талант. Поєднується корисне з приємним.

- У нас приблизно до 30 постійних гравців, - продовжив розповідь Олександр. -  Сьогодні пограти завітало чоловік 15,  віком від 20 до 40 років. Але одночасно грати можуть не більше 10. На цьому місці розмову довелося припинити, адже почалася гра. Далі за розвитком подій і за суттю ігрового процесу журналіст слідкував самостійно.

Гра За сценарієм перша частина гри  - це ніч. В цей період всім гравцям закривають очі спеціальними пов’язками і кожен тягне картку, де вказана його роль у даній грі. Всього карток 10. Із них 3 чорних та 7 червоних. Це відповідно мафія та мирні жителі. Серед трьох мафіозі є Дон Мафії, а серед мирних жителів  - Шериф.

Коли всі вже дізналися про свою роль, ведучий просить щоб мафія зняла пов’язки та познайомилась один з одним. Мирні жителі такого привілею не мають. Отже після цього Мафія одягає свої пов’язки назад і ведучий оголошує день. Ось тут і починається справжня гра. Слово надається кожному з гравців по-черзі. І кожен висловлює свої гіпотези щодо того хто ж мафія. Завдання мирних жителів загальним голосуванням знищити всю мафію. Але мафія також висловлює припущення і звичайно звинувачує у мафіозності когось з мирних жителів.

Ніч

Щойно всі гравці висловили свою думку -  ведучий оголошує ніч. Вночі мафія мовою жестів указує ведучому кого вона хоче «вбити». І, якщо ніхто з мафії нічого не переплутає, то всі проголосують однаково. До речі, «вночі» Дон мафії має право один раз, показавши номер гравця, запитати у ведучого -  хто ж Шериф. Ведучий відповідає кивком: вірно-не вірно. Таку ж тактику може застосувати і Шериф. Тут головне, хто кого раніше вирахує.

День

«Наступного дня» ведучий оголошує «вбитого вночі» та надає йому «останнє слово». Інші ж мирні жителі починають аналізувати: хто за кого та проти кого голосував, хто як переглядається і т.д., щоб зрозуміти де ж мафія. Після цього загальним голосуванням «мирні жителі» виганяють одного з гравців, якого запідозрили у тому що він мафія. Часто це такий же мирний житель, який не зміг довести більшості, що він не мафія. І так триває до того моменту, поки або мафія всіх «не знищить», або Шериф з жителями не «посадять» всю мафію. Одна гра приблизно займає 40 хвилин. Є у організаторів і призи. Зазвичай це дорогий алкоголь та дипломи. У грі можуть брати участь всі бажаючі. Потрібно лише мати відповідний дрес-код -  виглядати треба як італійська мафія 20-60-х років минулого століття. Часто достатньо класичних брюк та сорочки.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter