В епоху розвитку інформаційних технологій чимало дорослих полтавців з головою, нарівні з підлітками та дітьми, занурилися у ігровий віртуальний світ. Але є й такі, які обирають собі інший вид розваг. Серед популярних останнім часом ігор «не на свіжому повітрі» є гра в "Мафію".

- У нас приблизно до 30 постійних гравців, - продовжив розповідь Олександр. - Сьогодні пограти завітало чоловік 15, віком від 20 до 40 років. Але одночасно грати можуть не більше 10. На цьому місці розмову довелося припинити, адже почалася гра. Далі за розвитком подій і за суттю ігрового процесу журналіст слідкував самостійно.
Гра За сценарієм перша частина гри - це ніч. В цей період всім гравцям закривають очі спеціальними пов’язками і кожен тягне картку, де вказана його роль у даній грі. Всього карток 10. Із них 3 чорних та 7 червоних. Це відповідно мафія та мирні жителі. Серед трьох мафіозі є Дон Мафії, а серед мирних жителів - Шериф.
Коли всі вже дізналися про свою роль, ведучий просить щоб мафія зняла пов’язки та познайомилась один з одним. Мирні жителі такого привілею не мають. Отже після цього Мафія одягає свої пов’язки назад і ведучий оголошує день. Ось тут і починається справжня гра. Слово надається кожному з гравців по-черзі. І кожен висловлює свої гіпотези щодо того хто ж мафія. Завдання мирних жителів загальним голосуванням знищити всю мафію. Але мафія також висловлює припущення і звичайно звинувачує у мафіозності когось з мирних жителів.
Ніч
Щойно всі гравці висловили свою думку - ведучий оголошує ніч. Вночі мафія мовою жестів указує ведучому кого вона хоче «вбити». І, якщо ніхто з мафії нічого не переплутає, то всі проголосують однаково. До речі, «вночі» Дон мафії має право один раз, показавши номер гравця, запитати у ведучого - хто ж Шериф. Ведучий відповідає кивком: вірно-не вірно. Таку ж тактику може застосувати і Шериф. Тут головне, хто кого раніше вирахує.
День
«Наступного дня» ведучий оголошує «вбитого вночі» та надає йому «останнє слово». Інші ж мирні жителі починають аналізувати: хто за кого та проти кого голосував, хто як переглядається і т.д., щоб зрозуміти де ж мафія. Після цього загальним голосуванням «мирні жителі» виганяють одного з гравців, якого запідозрили у тому що він мафія. Часто це такий же мирний житель, який не зміг довести більшості, що він не мафія. І так триває до того моменту, поки або мафія всіх «не знищить», або Шериф з жителями не «посадять» всю мафію. Одна гра приблизно займає 40 хвилин. Є у організаторів і призи. Зазвичай це дорогий алкоголь та дипломи. У грі можуть брати участь всі бажаючі. Потрібно лише мати відповідний дрес-код - виглядати треба як італійська мафія 20-60-х років минулого століття. Часто достатньо класичних брюк та сорочки.