Як сказав відомий полтавській журналіст-коментатор-радіоведучий Володимир Голубничий, «таке буває раз на рік».
"ПСЖ". Фото Олега Дубини
Три команди: зірки полтавського футболу, ПСЖ (полтавські спортивні журналісти) та збірна бізнесменів Полтави, з’ясовували хто з них вправніший у «грі мільйонів».
Ніякого міні-футболу, все було по-справжньому: 11 на 11 на великому полі, з тактичними схемами та чіткими позиціями на полі. Єдине, що допускалось – необмежена кількість замін, та й грали усього 45 хвилин матч. Тож, стиснувши зуби, під палючим сонцем, три команди віддавали усі сили до останку на турнірі під назвою "Кубок журналістів - 2011".
Ігор Кислов (у синьому) та Євген Серба (у білому). Фото Олега Дубини.
Першими грали «Зірки» та «ПСЖ». Перша команда складалася переважно з ветеранів полтавського футболу. І коли капітан команди – Юрій Мармач, у півзахисті діє Ігор Кислов, а у нападі сам великий і непереможний Іван Шарій, сподіватися бодай на нічию важко. Але полтавські журналісти рішуче розподілили між собою «футбольні ролі» та вийшли грати у цьому «спектаклі». На жаль, як потім показала гра, журналістам була відведена роль другого плану. Не зважаючи на відчайдушні та саможертовні дії у захисті Володимира Хоміча («Полтавщина-спорт»), Дмитра Демиденка та Максима Ярова (ОДТРК «Лтава»), голкіперу Павлу Бабінчуку (ОДТРК «Лтава») довелося виймати із своєї сітки чотирьох «рибок». Причому кіпер журналістів діяв просто відчайдушно, але врятувати команду в деяких епізодах йому просто було не під силу.
У другому матчі зустрілися «Зірки» та «Бізнесмени». За іронією долі беззаперечною перевагою володіли другі, а виграли перші. Поки бізнесмени «тринькали» моменти біля воріт суперників, їхні опоненти спокійно забили три голи на будь-який смак та виграли таким чином турнір.
Руслан Гунько (у білому) проти легендарного Івана Шарія (у синьому). Фото Олега Дубини.
Матч за друге місце («ПСЖ» - «Бізнесмени») подарував невелику інтригу. Журналісти не стали «вигадувати велосипед» і вийшли на другу гру тим же стартовим складом. Але цього разу стали більше задіювати фланги, де носилися моторні Євген Серба (студія «Місто») та Олександр Єфанов («ІРТ-Полтава»). Втім це не допомогло «акулам пера». Вони пропустили один гол і відразу після цього «Бізнесмени» змогли забити другий. Журналісти усією командою доводили арбітрові, що там було положення поза грою. Але суддя зміг переспорити 11 спортивних журналістів і гол зарахував. Потім після навісу з лівого флангу «Бізнесмени» організували журналістам розгром – 3:0. Але і «акули пера» не стали здаватися. Арбітр відверто «віддав борг» команді ПСЖ за зарахований гол, і призначив у ворота «Бізнесменів» «лівий» пенальті. Володимир Хоміч відкинув докори сумління, і з «точки» пробив влучно 3:1. Наприкінці гри «Бізнесмени» могли забивати четвертий, але Андрій Іванов («Коло»), граючи на незвичній позиції під нападаючими (для нього, до речі, все, що не воротар – незвична позиція – авт.), вдало відтягнувся в захист і зміг допомогти команді, коли навіть воротар був безсилий, винісши м’яча з порожніх воріт. Після цього пролунав фінальний свисток.
- Мені приємно, що у наше професійне свято, журналісти, які пишуть про футбол, самі вийшли на поле і продемонстрували, що вони також щось вміють. – розповів Станіслав Майзус, полтавський спортивний журналіст, один із організаторів турніру.
- Ми сьогодні переконалися, що спортивні журналісти та спортсмени – єдине команда, яка робить одну справу, - ділиться враженнями Юрій Мармач, капітан «Зірок полтавського футболу».
У підсумку місця розподілилися так: «Зірки», «Бізнесмени» та «ПСЖ».
За «ПСЖ» грали: Павло Бабінчук, Дмитро Демиденко, Максим Яров, Володимир Хоміч, Юрій Хоміч, Євген Серба, Олександр Єфанов, Євген Бриж, Ігор Лещенко, Руслан Гунько, Артем Лобанов, Олександр Тингаєв, Андрій Іванов, Віталій Соніксон, Ігор Кулик, Костя, Роман Гришин, Андрій Столярчук, та Станіслав Майзус.