Сьогодні студент Полтавського національного педагогічного університету Олександр Кузьменко вирішив показати приклад депутатам міськради, які не захотіли чи не знайшли час поділитись своєю кров’ю.
Фото автора
– Прочитавши в «Колі» про те, що у День донора кров здавали лише два депутати, замислився над тим, а скільки чоловік стають донорами у звичайні дні, – говорить Олександр. – Тому захотів сам допомогти людям. Ну, а грошова винагорода нікому не заважить.
Олександр – майбутній журналіст, він в редакції проходить стажування
Щоб зробити свій внесок у банк крові, необхідно було пройти кілька етапів. По-перше, підписати документи про згоду здавати кров. По-друге, пройти невелику медкомісію, яка включаю в себе вимірювання ваги (якщо людина має менше 50 кг, її не допускають до донорства), тиску, огляд у дерматолога. Також беруть кров з пальця для встановлення групи та резус-фактора. Донорами не можуть стати люди, яким нещодавно робили операції, татуювання, люди, які стоять на обліку в диспансері. За свою кров донори можуть отримати 28 грн. та два дні відпустки. Але не тільки меркантильні мотиви керують людьми, які добровільно здають кров.
КРІСТІНА БРІГІДА