Обласні прокурори, на вимогу генпрокурора Віктора Пшонки, оприлюднили декларації про доходи за 2010 рік.
Згідно зі звітами, найбільше в 2010-му заробив Василь Присяжнюк, що наглядає за законністю в Рівненській області, - його річний доход 657 тис. грн, пише видання "Сегодня".
Якщо вірити деклараціям, основним прокурорським доходом є зарплата плюс матеріальна допомога (одноразова виплата при відпустці в розмірі місячного окладу). В середньому обласні "законники" за місяць заробляють 12-17 тис. грн - залежно від рангу, вислуги років тощо. Ну і родини допомагають. Приміром, сім'я прокурора Харківської області Геннадія Тюріна заробила майже стільки ж, скільки і він сам (379 тис. проти 319 тис. доходу сім'ї). Але найбільше пощастило прокуророві Сумської області Сергію Ленському, в якого близькі родичі заробили майже в 3,5 рази більше (понад 520 тис. грн), ніж сам прокурор.
Прокурори мають пристрасть до іномарок - в основному до позашляховиків. Так, на власних джипах їздять глави Івано-Франківської, Чернігівської, Луганської, Київської облпрокуратур. Підопічні Пшонки з Тернопільщини, Миколаєва, Волині (числиться за родиною) володіють "Лексусами". Найбільше авто - по три - у прокурорів Львівщини Віталія Ковбасюка (два "Міцубісі", зокрема один сімейний і "Тойота") і Дніпропетровщини Наталії Марчук (особиста "Тойота" і два "Лексуси" на родину).
Найменше в 2010-му заробив прокурор Полтавщини Андрій Миронов (99 167 грн доходу разом з членами сім'ї). А от у прокурора Одеської області Ігоря Проценка немає ані квартири, ані машини, ані землі, - повідомили на tsn.ua.