У малини вже з’явилась масова гниль. Черешні були уражені черв’яками, а нині гниють від вологи. Дощі «допоможуть» розвитку яблуневої плодожерки.
Городина зазнає дії шкідників, для яких вологе середовище дуже сприятливе.
– Зокрема картоплі та помідорам надмір вологи загрожує фітофторозом, огіркам появою борошнистої роси, – говорить Олександр Горб, доцент кафедри селекції, насінництва й генетики Полтавської державної аграрної академії. – Активно розмножується після дощів і попелиця (в народі «тля»). Причому остання допікає навіть квітам.
Як каже Олександр Степанович, рятувати огірки від борошнистої роси можна за допомогою деревного попелу, це природний матеріал, безпечний для людини, якщо навіть потрусити ті кущі, де вже є огірки.
Малину вбереже хіба що сонце, тобто в сонячні дні вона дозріватиме нормально і плоди не матимуть гнилі. А от нині її слід вчасно обривати, адже ягода швидко псується.
Від фітофторозу та інших шкідників без хімічних розчинів не обійтися, доведеться обробити купленими препаратами.
– Але слід пам’ятати, що «хімією» можна обробляти рослини, плоди яких споживатимете не менше ніж через 20 – 30 днів, – додає фахівець. – Тож пізні сорти, наприклад капусти, можна обробляти спеціальними хімічними препаратами. Така капуста, доки достигне, буде безпечною для вживання.
Квіти від попелиці також слід обробляти хімічними препаратами.
Препарати, що борються з хворобами рослин та шкідниками варто купувати у спеціалізованих магазинах.