- 60-70% з молоді, яка у нас на даний момент зареєстрована, це студенти, яким потрібна сезонна робота, - розповіла Оксана Двойнікова, фахівець молодіжного центру праці Полтави. - Це приблизно 38 чоловік. На сьогодні, 5 липня, ми маємо такі вакансії: продавець кавунів (терміном на два місяці, оплату обіцяють високу, але конкретно не вказують), працівник роздачі в один з магазинів, член бригади в «Макдональдс»(5 днів робочих, 2 вихідних), вантажники.
У цьому році Обласний молодіжний центр праці Полтави планує створити чергові трудові загони.
- Заробітна плата в трудових загонах, - говорить Оксана Павлівна, - залежатиме від замовника. - У минулому році це був турбомеханічний завод, платили десь по 2 тисячі гривень. Що буде в цьому році ще не відомо. У вересні-жовтні плануємо набирати людей на збір урожаю. Оплачуються такі роботи як мінімальна заробітна плата (на сьогодні 960 гривень), оскільки працівників забезпечують безкоштовним проживанням та харчуванням.

В Інтернеті можна знайти оголошення, де полтавцям пропонують заробити під час проходження щорічного Сорочинського ярмарку. Потрібні кухарі, продавці, офіціанти та пекарі. Пропонують від 100 до 200 гривень за день.
Є варіанти заробити в Криму.
У Крим молодим полтавцям пропонують їхати працювати вожатими в дитячі табори відпочинку. За таку роботу можна отримати до 1000 гривень, і при цьому мати безкоштовне проживання, харчування і вихідні, під час яких є можливість скупатися в морі та позасмагати на Кримських пляжах. - Також є варіанти попрацювати в Криму барменом чи офіціантом, – розповідає Оксана Двойнікова. – За таку роботу вже пропонують більшу оплату. Офіціантом це 1,5-2 тисячі гривень за місяць. А барменам – 2-2,5 тисячі гривень. У Інтернеті, в оголошеннях про надання роботи в Криму, заробітні плати дещо відрізняються. Офіціанту та кухарю вони обіцяють від 3 тисяч гривень. І досить часто при цьому вказують про безкоштовне харчування та проживання.
Журналістці «Коло» вдалося поспілкуватися з полтавцями, які в даний момент працюють в Криму. Двоє молодих людей поїхали на одну з баз відпочинку, на берег Азовського моря.
- Працюємо на водних атракціонах, - розповідає Олег. – Слідкуємо за їх станом та людьми, які на них розважаються, беремо оплату за користування. Платять нам по 30 гривень в день, але ми маємо можливість ще й додатково підзаробити. Плюс нам надають безкоштовне житло та харчування. Маємо вихідні, оскільки працюємо позмінно. Така робота дає можливість заробляти і паралельно відпочивати на морі.