Ажіотажу навколо кондиціонерів немає, але попит не вщухає
До кондиціонерів існує досить суперечливе ставлення. З одного боку, він здатен за короткий час охолоджувати достатньо велику площу, з іншого – побутує думка, що кондиціонери призводять до переохолоджень, що призводять до застуди та запалення легенів.
Так чи інакше, але попит на ці пристрої все ж таки існує. Минулого серпня навколо кондиціонерів відбувався справжній ажіотаж. З полиць магазинів позникали навіть найдорожчі зразки. У цьому році також відчутний великий попит.
Кількість продажів та установок за перший місяць літа зросла приблизно на 50 % у порівнянні з минулорічним червнем. Причинами такої активності серед покупців кондиціонерів можуть бути спекотна погода, а також побоювання людей минулорічного дефіциту, пояснили консультанти магазинів.
Ціни на кондиціонери та встановлення у Полтаві
Спеціаліст із установки та обслуговування пристроїв охолодження повітря Юрій говорить, що попит на кондиціонери спричинив ріст цін на них:
– На сьогодні менш якісний, тобто «небрендовий», кондиціонер, розрахований на охолодження 15 квадратних метрів, коштує приблизно 1500 гривень. Зрозуміло, що при збільшенні площі охолодження та підвищенні якості товару, наявності бренду, ціна збільшується.
Кондиціонер середнього класу на 20 – 25 квадратних метрів коштує від 2000 до 3500 гривень, а високоякісні зразки на 40 і більше квадратних метрів – від 4000 гривень.
У порівнянні з минулим роком вартість середнього кондиціонеру зросла на 100-200 гривень.
Ціна установки визначається її характером, вартістю комплектуючих, умовами для встановлення внутрішнього та зовнішнього блоків. Тож установка середньої складності коштуватиме від 800 гивень.
У порівнянні з минулим роком вартість установки зросла приблизно на 10%. Підвищення вартості послуги з монтажу кондиціонеру зумовлено ростом цін на комплектуючі матеріали.
Обслуговування кондиціонерів проводить фірма-установник
Установка кондиціонеру триває близько 2,5 –3 години. Час залежить від складності та умов роботи. Місце установки визначають установники, враховуючи побажання клієнтів. Гарантія на кондиціонер дається на один рік. Протягом року фірма, яка займалася установкою, повинна усунути неполадку, якщо вона не стосується порушення правил експлуатації. Після закінчення строку гарантії обслуговування відбувається на платній основі. Установник кондиціонерів Юрій розповідає, що існує додаткова послуга, яка може продовжити термін гарантії до трьох – п’яти років.
– За плату фірма-установник проводить обслуговування кондиціонеру. До речі, не в усіх зразках існує ця послуга. В інструкції до кондиціонеру йдеться про це.
Чищенням пристрою займаються господарі. У залежності від інтенсивності роботи кондиціонеру чищення зовнішнього блоку має проводитись не рідше одного разу на два роки, а внутрішнього – у міру забруднення фільтрів. Власне, за певну суму, незалежно від наявності гарантії, чищення можуть виконати й установники.
Слідкуйте за різницею температур – і не захворієте
Установники радять вмикати кондиціонер, коли приміщення порожнє, щоб уникнути переохолодження. Спочатку пристрій працює в інтенсивному режимі, а потім просто підтримує потрібну температуру повітря. Про поширену думку стосовно шкоди, яку несе за собою кондиціонер, один із полтавських установників говорить:
– Звісно, багато людей жаліються на кондиціонери. Мовляв, вони стали причиною застуди. Такі факти мають місце. Але їм сприяють кілька факторів: звичайне переохолодження, коли люди ледве не цілий день проводять із увімкненим кондиціонером при температурі 16 градусів, а потім виходять на вулицю, де сонце напекло +40. Різкий перепад температур і провокує застуду.
За правилами експлуатації кондиціонерів, різниця між зовнішньою та внутрішньою температурами не повинна перевищувати 10 градусів.
По-друге – хвороба «легіонера» (кондиціонер вчасно не проходить чистку). В інструкції з експлуатації кондиціонера вказано, як потрібно використовувати пристрій, з якою періодичністю проводити чищення. Тож, при дотриманні усіх правил експлуатації кондиціонера можна уникнути його «шкідливої» дії.
За електроенергію стали платити більше, але воно того варте
Полтавка Тамара – власниця кондиціонеру зі стажем. Родина придбала пристрій 3,5 року тому. За цей час жінка встигла оцінити й переваги, й недоліки кондиціонерів.
– Дуже приємно у спекотний день отримати хоча б якусь прохолоду. Але за будь-яке задоволення потрібно платити. Під час роботи кондиціонер споживає приблизно 1 кВт на годину. Тому сума оплати за електроенергію збільшилася. Але воно того варте. Щоб не захворіти, ми регулюємо подачу прямого потоку холодного повітря. Не направляємо його в обличчя, спину, ноги. За увесь час користування кондиціонером не було випадків застуди від переохолодження. Головне, знати в усьому міру.