Прокурор області Андрій Миронов хоче більше кримінальних справ, особливо проти службовців вищих категорій, депутатів обласного рівня, керівників органів виконавчої влади.
В обласній прокуратурі під головуванням прокурора області Андрія Миронова відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області, на якій обговорювали стан протидії організованій злочинності та корупції протягом I півріччя поточного року. Як повідомляє прес-служба прокуратури області, Андрій Миронов наголосив, що часи кримінального переслідування держслужбовців середнього рангу: секретарів і голів сільських та селищних рад, працівників низової ланки органів місцевого самоврядування повинні залишитися в минулому. Слід порушувати кримінальні справи щодо службовців вищих категорій, депутатів обласного рівня, керівників органів виконавчої влади.
Відзначалося, що зусилля правоохоронних органів у виявленні корупційних правопорушень та притягненні винних до відповідальності кримінально-правовими засобами вдалося активізувати. Зокрема, цьогоріч органами прокуратури області закінчено досудове слідство у 28 кримінальних справах зазначеної категорії стосовно 29 осіб, які скеровані до суду.
Є певні напрацювання і в протидії організованій злочинності. Протягом року до суду з обвинувальними висновками направлено 14 кримінальних справ щодо організованих злочинних груп. У загальнодержавному розрізі Полтавська область займає 7 місце, попереду знаходяться лише великі промислові області із значно більшою кількістю населення.
Водночас, зазначалося на нараді, у поточному році спецпідрозділами МВС та СБУ області не виявлялись організовані злочинні групи в органах влади і управління, у сфері земельних правовідносин. Не відповідає вимогам сьогодення робота цих підрозділів щодо подолання корупції при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, використанні субвенцій з державного бюджету, освітній, сільськогосподарській та будівельній галузях.
Потребує посилення протидія правоохоронних органів Полтавщини організованій злочинності в економічній сфері. Адже ефективність викриття злочинних угрупувань економічної спрямованості знизилася більш, ніж удвічі.
Відсутні помітні результати роботи транспортних підрозділів УМВС України на Південній залізниці у протидії розкраданням державних коштів.
Майже два роки поспіль злочини з ознаками корупції не виявляються лінійними відділами міліції на станціях Полтава та Гребінка.
Незважаючи на наявність потужного нафтогазового комплексу в регіоні, працівниками міліції організовані злочинні угрупування на цьому напрямку не виявлялись. Відсутні належні здобутки і в агропромисловому комплексі.
У поточному році не виявлено жодного злочинного угрупування з ознаками корупції спецпідрозділом УСБУ в області.