Таргани у Полтаві: як боротися із "зниклими" комахами

Ситуація
10 серпня 2011 о 18:313424 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Таргани у Полтаві: як боротися із "зниклими" комахами
Останнім часом у суспільстві склалась думка, що тарганів уже давно немає.
Оскільки їх вижили мобільні телефони та мікрохвильові печі. Але ці комахи, за даними багатьох джерел, жили ще за часів динозаврів. І нікуди вони не зникли. А і досі «атакують» наші оселі. Мова йде не лише про гуртожитки чи харчові об’єкти господарювання.

Тарган. Фото зі сайту perunica.ruТарган. Фото зі сайту perunica.ru

- До того, як я оселилась в одну з багатоповерхівок Полтави, тарганів ніколи не бачила, - розповідає Марина Олександрівна, яка знімає квартиру в обласному центрі. – Та те, що я пережила в останній із квартир, яку знімала, мені вистачить на все життя. У перший день, коли ми оселились в одному з будинків, що по бульвару Щепотьєва, я нічого не помітила. Та вже наступного – побачила, як один величезний тарган ліз по вікну на кухні. З кожним днем незваних гостей все більшало. Особливо багато було їх на кухні біля мийки. Залізти у шафи на кухні у мене без крику не виходило, оскільки таргани постійно там повзали. Ми помічали, що вони залазили із вентиляції та щілини вхідних дверей.

Полтавці спробували масу різних хімічних засобів проти тарганів – усе безрезультатно.

- Ми намагалися спочатку вивести їх спеціальним олівцем – нічого не вийшло. Потім купили шприц із гелем – теж марно. Кілька разів обприскувала аерозолем, але комахи все одно гуляли нашою квартирою. Потім нам порадили засіб з підручних матеріалів – тухлого яйця та борної кислоти. Їх зменшилось, кілька днів не було. Потім знову повернулися. Одного разу до мене приїхали гості. Знайомий сів на крісло в залі. Ми спілкувалися. І тут я бачу, як з крісла вилазить тарган і лізе по його нозі. Так соромно мені ще ніколи не було. Вони повзали всюди. У тому числі і по стінам. А ще я колись приготувала піцу. Ми відкрили вікно з кухні. І тут, Ви не повірите, ціла армія тарганів почала лізти нам у квартиру. На стіні будинку їх була численна армія. Штук 100 не менше. Стіна була чорною. То сусідка, на поверх нижче їх травила, і вони почали пересуватись до  сусідів. Ми спілкувалися з сусідами,  в них така ж проблема. Але до результативних дій ми так і не домовились. Жінка, яка прибирала будинок, говорила тоді, що приблизно знає, де джерело накопичення тарганів. Мовляв, живе там один юнак, сам. З його дверей чимало і вилазить таких комах. У решті решт, я не витримала, і ми виселились з цього будинку.

Таргани, на яких подіяла отрута. Фото надіслане жителькою будинку по вулиці Щепотьєва, яка зїжджаючи з квартири, відсунула тумбу на кухні.Таргани, на яких подіяла отрута. Фото надіслане жителькою будинку по вулиці Щепотьєва, яка зїжджаючи з квартири, відсунула тумбу на кухні. Інша полтавка живе з тарганами ще з весни.

- Я вже років 8-м живу у своїй квартирі, - розповідає пані Марія. – За ці роки у нас таргани ні разу не з’влялись. А навесні я стала їх помічати на кухні. Спробувала кілька засобів, які продали у нас на ринку, даремно. Не знаю що їм уже робити. Ходять по кухні, як у себе вдома.

Журналіст «Кола» звернулася до відділення профілактичної дезінфекції Полтавської міської дезстанції. Рашид Дурдикулієв, завідувач відділення, розповів, що не розділяє думку про зникнення тарганів через мобільні телефони. І не помітив, щоб вони зникали на якийсь конкретний проміжок часу взагалі.

- Я можу точно сказати, що люди просто  ще з радянських часів навчились їх самі позбуватися. Іноді полтавці до нас звертаються за допомогою. У місяць може бути не більше 3-х чи 4-х заяв. Ми даємо їм поради. Радимо, які міри ужити, і які засоби краще застосовувати.

Краще за все, за словами завідувача відділення дезінфекції Полтавської міської дезстанції, зробити ремонт.

- Але ремонт має бути якісним, щоб не було щілин між плиткою. Необхідно зрозуміти звідки лізуть до вас ці комахи. Це, як правило, вентиляція, сантехніка. Потрібно закрити їм прохід, наприклад, піною. І ще можна для цього використати москітну сітку.

Серед засобів, які допоможуть позбутися тарганів є різні аерозолі, порошки, гелі та рідини. І за словами працівника  відділення дезінфекції міської дезстанції,важливо пам’ятати, що у комах виробляється резистентність (стійкість) до тієї чи іншої речовини. Тому варто після застосування одного виду хімічного засобу, спробувати використати інший. Тобто якщо ви, наприклад,  використовували олівець, то спробуйте згодом ще гель.

При купівлі таких засобів для боротьби з тарганами,  Рашид Дурдикулієв радить звертати увагу на те, чи має він (засіб) висновок МОЗ і свідоцтво про дозвіл на продаж. Тому куплений вами засіб не завжди може бути дієвим. Тож при покупці вимагайте від продавців відповідні документи.

Варто пам’ятати, що ці засоби – це в першу чергу отрута.

- Тому потрібно бути дуже обережними, коли травитимете тарганів, - зазначає Рашид Дурдикулієв, завідувач відділення профілактичної дезінфекції Полтавської міської дезстанції. – По-перше, одягати спеціальні рукавички. Не курити і не їсти під час цього процесу. При використанні аерозолів, прикривати дихальні шляхи і провітрити згодом квартиру. А головне, не допускати дітей у ту кімнату, де ви застосовуватимете отруту для тарганів. Руки після всього обов’язково помити.

Журналіст «Кола» побувала на Центральному ринку Полтави, де є маса торгівельних точок з отрутою для комах. Відповідних документів на ці засоби їй ніхто з продавців не зміг пред’явити. Лише одна жінка зазначила, що є в неї один гель, який затверджений МОЗ. Коштує він 22 гривні. Знайти спеціальну крейду для знищення "непроханих гостей" у Полтаві важко. Оскільки серед опитаних журналістом продавців, лише в одного був цей засіб. Його ціна – 5 гривень. В усіх інших були в основному аерозолі та гелі. Ціна на які коливається від 15 до 40 гривень.

Нагадуємо, у полтавських річках можна заразитись пацючою хворобою.