– Державну архітектурно-будівельну інспекцію України дійсно ліквідовано, – повідомили в інспекції ДАБК у Полтавській області. – Але вже створено урядовий орган із такою ж назвою. Щодо змін, то нам збільшено трішки повноважень. Але для громадян змін ніяких не відбулося – ми працюємо за тією ж адресою, виконуємо ті ж послуги.
Без санітарно-епідеміологічної станції полтавці теж не залишаться.– Ми знаємо про ліквідацію, але керівництво ще не пояснило, яким чином буде це організовано. Точно, що обов’язки ми так і будемо виконувати, – можливо змінимо назву.
Практично на всі питання відповідає Указ Президента «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» під останньою редакцією від 23 липня 2011.
Зміни здебільшого торкнулися лише назви чи об’єднання деяких у один орган.
Наприклад, Державний комітет ветеринарної медицини отримав в якості бонусу функції у сфері охорони прав на сорти рослин та тепер буде називатися Державний комітет ветеринарної та фітосанітарної служби України.
Тепер справами громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, а також у справах міграції в межах, визначених законодавством про біженців, буде займатися Державна міграційна служба України.
Державний департамент України з питань виконання покарань отримає напевно незрозумілу для багатьох назву-синонім – Державна пенітенціарна служба України.
Полтавці тепер будуть боятися перевірки не КРУ, а ДФІ – Головне контрольно-ревізійне управління України стане Державною фінансовою інспекцією України.
Податкова адміністрація стане Державною податковою службою України.
Чиновники відповіли також в чому ж секрет таких змін - просто потрібно було змінити Положення даних урядових органів, тому і вирішили їх ліквідувати, а потім створити такі ж. Чи є в цьому раціональне зерно, судити важко, але бюджетних коштів напевно на ліквідацію/створення пішло немало.