Полтавський ретро-автобус перетвориться на кафе у Києві

Новини
Надія Труш11 серпня 2011 о 14:112661 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавський ретро-автобус перетвориться на кафе у Києві
Нещодавно з-під Полтави до Києва доправили списаний радянський автобус марки ЛАЗ 1968 року випуску. У столиці він діятиме як кафе на колесах.

Бажаючі зможуть випити кави, послухати цікаву розповідь екскурсовода. Або ж музику, причому на плівковому магнітофоні.

Автобус ЛАЗ-695Е вийшов з ладу три роки тому, стояв списаний на спеціальній станції біля села Копили, що під Полтавою.

– Його навіть збиралися утилізувати, – каже Вадим Навроцький, теперішній власник «транспорту радянсьного часу». – Зараз автобус знаходиться на станції технічного обслуговуваня.

Вадим Навроцький разом з "покупкою"Вадим Навроцький разом з "покупкою" Після того як його відремонтують, реставрують, – презентують киянам.

– Я спеціально запросив професійного дизайнера, він приведе бус до ладу, – розповів 43-річний Вадим, ресторатор. – Я вже маю один ретробус, ЛАЗ-695М, він стоїть на Співочому полі в Києві. Також працює як кафе, але не їздить. На початку осені плануємо перемістити цей автобус у парк Шевченка.

Киянин викупив полтавський автобус через 2 роки

Автобус, що колись возив пасажирів із села в Полтаву, буде мати такий вигляд, який мав у рік випуску.

– Його відремонтують, але змінювати кардинально нічого не будуть, – каже Вадим. – Чи фарбувати зовні автобус у яскравий колір, як попередній кавобус, я ще не вирішив.

Полтавський ретроавтобус транспортують до столиці Фото Євгена АсауленкаПолтавський ретроавтобус транспортують до столиці Фото Євгена Асауленка У ремонт бізнесмен вкладає власні кошти.

Каже, запримітив полтавський автобус ще два роки тому. Дізнався про нього раптово, просто дав оголошення  в мережі Інтернет, згодом зайшов на полтавський форум, побачив фото.

– Приїхав, подивився на його стан, – розповів киянин. – Спостерігав за ним два роки, ось нещодавно таки вдалося викупити. Заплатив, як за списаний металобрухт, адже автобус хотіли утилізувати.

Після реставраційних робіт автобус приноситиме користь: навіюватиме почуття ностальгії, спогади, поділився Вадим Навроцький.

– Думаю, кавобус буде цікавим і молоді, адже нині мода на ретро, – запевнив чоловік.

Такий вигляд має кавобус зсередини Фото надане Вадимом НавроцькимТакий вигляд має кавобус зсередини Фото надане Вадимом Навроцьким Покататися й випити кави у ретробусі коштує 15 гривень

В автобусі, котрий з Полтави «переїхав» до Києва, буде 12 посадкових місць, у салоні стоятиме не лише кавомашина, а й плівковий магнітофон. Із нього лунатимуть пісні радянського часу.

– Ще працюватиме екскурсовод, розповідатиме про цікавинки столиці, – додав Вадим Навроцький. – Прокататися й випити кави коштуватиме 15 гривень: 10 гривень коштує філіжанка кави, ще 5 - екскурсія.

Кавобус Фото надане Вадимом НавроцькимКавобус Фото надане Вадимом Навроцьким Кавобус презентують і полтавцям

В експлуатацію кавобус запустять навесні наступного року. Вадим Навроцький поділився, що можливо, відреставрований автобус покажуть і полтавцям, привезуть до обласного центру. Крім того, буде пропонувати «свої послуги» й для проведення розважальних заходів, весіль, днів народжень.

Водія ретроавтобуса знайти не вдалося

Коли Вадим Навроцький забирав автобус, на цю подію було вирішено покликати й водія, Василя Стадніченка. Він три роки сторожував списаний транспортний засіб, аби з ним нічого не трапилося.

Це підтвердили у відділі кадрів КМС-132 (КМС – Колійна Машинна Станція).

З офіційних джерел, які не побажали бути названими, журналісту стало відомо: водій автобуса звільнився приблзно 7 років тому.

Знайти його не вдалося.

Довідка «Кола»

Один автобус марки ЛАЗ-695Е знаходиться у музеї наземного пасажирського транспорту у Москві. У Полтаві донедавна було два таких автобуси, але один утилізували.

Окрім автобуса, у Києві вже є ретротрамвай: там можна послухати розповіді екскурсовода, замовити каву.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter