Медогляд перед школою у Полтаві обов’язково мають пройти лише першачки

Новини
Ніна Король17 серпня 2011 о 15:131224 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Медогляд перед школою у Полтаві обов’язково мають пройти лише першачки
Медогляд ніхто не відміняв, його просто привели до ладу. Тим учням, хто не встиг отримати довідку про стан здоров’я, іще є час побувати на огляді у фахівців.

Фото Ніни КорольФото Ніни Король Нині в поліклініках Полтави немає минулорічного ажіотажу: школярі не товпляться під кабінетами, в очікуванні довідки про медкомісію. Медогляд ніхто не відміняв, його просто привели до ладу. Тим учням, хто не встиг отримати довідку про стан здоров’я, іще є час побувати на огляді у фахівців. На Полтавщині нині вже більше 80% дітей шкільного віку пройшли медичний огляд, до вересня обіцяють в головному управлінні охорони здоров’я, буде майже 100% дітей охоплено медоглядами.  Про це повідомила Ольга Бастаногова,  головний педіатр обласного управління охорони здоров’я. Минулоріч, у зв’язку зі смертними випадками у школах України, лікарі та освітяни запровадили обов’язкові медогляди учнів. Вдались до такого кроку через те, щоб мати повну картину здоров’я школярів та відповідно навантажувати їх на уроках фізкультури та гуртках, аби не зашкодити здоров’ю. Діти з батьками на літніх канікулах стояли в чергах до кабінетів педіатрів та інших лікарів, вузьких фахівців. – На медкомісію минулого року в нас пішло три дні, – розповіла Ірина, мама третьокласниці. – Бо черги були великі, ми втомились чекати під кабінетами, адже в чергах стояли по 30 – 40 дітей. Окрім того, для спортивних секцій та танцювального гуртка додатково робили обстеження ЕКГ, аналізи здавали. Нині рада, що дочка медогляд пройшла у школі, разом із класом. Самі медпрацівники скаржились, що за серпень 2010 дуже втомились через великий наплив пацієнтів. Як розповіла Ольга Багстаногова, після минулорічних черг МОЗ та МОН вирішили упорядкувати медогляди. – На місцях СЕС, управління освіти та охорони здоров’я розробили графіки проходження медоглядів, – каже Ольга Вазгенівна. – У Полтаві, приміром, Наказ №593-Н/588/79 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтава». Діти організовано побували на прийомах у лікарів. Учні початкових класів пройшли медогляд у січні – березні (лікарі виїздили у школи), старшокласники стан здоров’я перевіряли у поліклініках у березні – травні. Лише першокласники, що цьогоріч переступлять пороги шкіл, і не відвідували дитсадки чи не встигли пройти медогляд у дитсадках, мусять пройти огляд у лікарів у поліклініках. Ті ж, хто ходили в дитсадки, там організовано були на медогляді. Хоча, як свідчить практика колег та знайомих, це не так просто, бо багато лікарів у відпустках. До кого на прийом треба потрапити першачкам: –      педіатр, що дасть направлення до вузьких фахівців; –      вузькі фахівці: ортопед-хірург, окуліст, ЛОР, стоматолог, психолог, психіатр (за згодою батьків), кардіолог (за показаннями чи якщо дитина планує відвідувати спортивні секції), логопед. Необхідні аналізи: –      крові, –      сечі, –      калу.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter