Проте одного бажання для цього замало. Адже не факт, що ви сподобаєтесь своєму імовірному роботодавцю.
Тому журналіст «Кола» підготувала декілька порад, які допоможуть вам успішно пройти співбесіду. Для цього поспілкувалась з директорами місцевих центрів зайнятості. Фахівці стверджують, що існують загальні правила поведінки під час співбесід, які вивчають на спеціальних семінарах.

Серед них три найголовніші – ваш зовнішній вигляд, знання історії підприємства, на якому збираєтесь працювати й підготовка відповідей на стандартні запитання від роботодавців.
Оксана Попова, директор міського центру зайнятості Полтави, розповіла, що серед таких питань є, зокрема, питання про шкідливі звички. На яке неправдиво відповідати – «ні, не маю» - не завжди правильно. Потрібно просто запевнити, що це ніяк не вплине на ваш робочий процес.
- Під час співбесід досить часто запитують «Чому ви вирішили працювати на цій посаді саме у нас?», - говорить Оксана Володимирівна. – Тут і стануть в нагоді знання історії підприємства. Таким чином ви маєте показати, що не просто прийшли, де була вакансія. А показати, що зацікавлені організацією, на яку працевлаштовуєтесь. Що знаєте про їх досягнення і таке інше.
Отже, для успішного влаштування на роботу вам потрібно запам’ятати кілька порад.
Крок №1: з’ясуйте чого ви хочете.
- Для початку людина має зрозуміти для себе, що вона хоче в цьому житті, - розповідає Анатолій Безпалюк, директор обласного молодіжного центру праці Полтави. - Наступним кроком є визначення причини для того, щоб зрушити з місця. Тобто мотивація влаштуватися на роботу. Після того як людина визначилась навіщо їй робота – починається її пошук. Для цього необхідно зрозуміти і з’ясувати, що ви умієте і чим хотіли б займатись. Щоб потім на роботу ходити із задоволенням.
Крок №2: напишіть резюме і не спізнюйтесь на співбесіду.
Після того як ви зорієнтувались – пишете своє резюме і розсилаєте його по імовірним організаціям, де є вакансії, які вас цікавлять.
Проте перед цим краще передзвонити і уточнити про наявність вакансій. Оскільки, не факт, що до вас по цьому оголошенню вже хтось влаштувавсь.
Анатолій Сергійович розповів, що при телефонній розмові важливо бути ввічливими – це один із гарантів успіху. Наступне, що важливо не забути зробити – це запитати точний час і місце зустрічі з роботодавцем. І головне ніколи не запізнюйтесь на співбесіду. Прийдіть краще раніше.
Крок№3: одягніться по-діловому.
- Не одягайте шкіряний та червоного кольору одяг, це викликає агресію на підсвідомість. Краще за все діловий стиль.
Крок№4: дізнайтесь максимум інформації про організацію, на якій хочете працювати.
- Це допоможе орієнтуватись у питаннях, які вам задаватимуть, - стверджує директор молодіжного центру зайнятості області. - А також дізнайтесь скільки орієнтована заробітна плата у їх працівників, щоб коли у вас запитали на яку оплату ви розраховуєте, названа вами сума була максимально наближена до їхньої.
Крок№5 - під час співбесіди важливо:
- Намагатись сидіти наполовину повернутими до свого роботодавця. Оскільки якщо стільці один напроти одного стоять – може виникнути суперечка між співбесідниками.
- Давати відповіді на запитання одним чи двома реченнями.
- Зазделегіть підготувати відповіді на питання, яке задають усі роботодавці – чому ви до нас прийшли?, - зазначає Анатолій Безпалюк. - Ваша відповідь має бути чіткою і обґрунтованою. І краще за все відповісти: «мені подобається ця робота, оскільки я знаю, що в мене все вийде.
Крок№6: не забувайте про свою самооцінку.
- Людина має бути впевненою в собі. І знати собі ціну. Оскільки іноді роботодавці задають каверзні питання, які можуть задіти вашу честь. Краще не зважати на таких людей і взагалі відмовитись там працювати.