- Сьогодні в нас акція профілактично-роз’яснювальна, - говорить організатор Ольга Буднікова, директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. - Але згодом ми проведемо разом з правоохоронними органами вже рейди, де виявлятимемо порушників цього закону, які понесуть за це покарання. Але спочатку ми нагадуємо нашій молоді, що закон потрібно виконувати. З початком нового навчального року Полтава знову залунала голосами студентів. Це близько 35 тисяч. Якщо людини сяде на таку лаву (з попереджувальним написом), вона прочитає і замислиться – можливо я вип’ю цю пляшку в барі чи вдома, чи заплачу штраф. Сподіваємось, що ми привчимо виконувати полтавців закон.
Під час проведення акції відпочиваючі в парках по різному реагували на дії волонтерів. Дехто вставав з лав і уходив, дехто – залишавсь. Були такі, що навіть вступали з волонтерами у дискусії. Одна зі студенток розповіла журналістці, що на її думку ця акція навряд призведе до результату.
- Я особисто шкідливих звичок не маю, - говорить Євгенія, яка відпочивала в Корпусному парку. – Але я знаю, що багато хто і так про цей закон знає. Але все одно палять і вживають алкоголь. На когось вплине акція, а на когось ні. Це від людини залежить.
Підтримала акцію Полтавська інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.
- Вживання алкоголю впливає і на благоустрій міста, - розповів Юрій Стрюк співробітник інспекції. – Молодь, так відпочиваючи в дворах, парках та скверах залишає бляшанки, недоїдки, пакети. Це діяння кличе за собою штрафи. А штраф сьогодні від 340 до 1360 гривень. Не хотілось, щоб молода людина зі свого скромного бюджету виплачувала цю суму. А хотілось, щоб Полтава залишалась одним з найкращих міст держави. А це потребує спільної роботи всіх. Я вважаю, що про це потрібно говорити. Когось ця акція таки заставить задуматись. Щоб не лише сам не засмічував, а й іншим не давав цього робити.