На вулиці Володимира Козака та Фрунзе планують побудувати дві багатоповерхівки, а для цього потрібно знести 8 приватних будинків.
На 13 сесії 6 скликання Полтавської міської ради було надано 2 дозволи на розробку проекту землеустрою. Обидві звернення подало ТЗДВ «Полтаватрансбуд»: тепер на Козака,14 та на Фрунзе,133 будуть багатоповерхівки із підземних паркінгом.
– Вся забудова планова, – пояснив Вадим Вадімов, головний архітектор міста. – Згідно генерального плану частина приватного сектору у центрі Полтави буде забудована багатоповерхівками.
Журналіст «Кола» запитав у жителів будинків, які планують знести, про їх інформованість та ставлення до цього. На вулиці Володимира Козака легко знайшов власників будинку 12.
– Ми знаємо про те, що тут хочуть побудувати багатоповерхівку, – розповіла жінка, що гуляла із дитиною на власному подвір’ї. – Нам пообіцяли квартири десь в районі Левади, але той будинок ще будується. Шкода, що це далеко від центру, але ми раді, що отримаємо квартиру.
Згодилася із своєї сусідкою і жителька будинку №14.
– Це добре, якби отримали квартири, – розповіла Алла. – Але зараз там лише три поверхи, а ще 6 обіцяли добудувати. А весною нам потрібно звільнити будинки. В принципі ми раді, адже у нас тут зовсім ніяких зручностей. Правда, будинок аж на Панянки, на Зеленому острові, поблизу зупинки «Вулиця Богдана Хмельницького». Взагалі нас виселяють із 1969 року – то грошей немає, то чубляться через нашу земельну ділянку в центрі міста, то криза. Так що великої віри і немає.
Щоб побудувати трьохсекційний дев’ятиповерховий житловий будинок із вбудовано приміщеннями на першому поверсі та паркінгом, потрібно знести будинки за адресами Козака, 12, 14, 16-б, 16-г.
А ось жителів будинків, що призначені для знесення, щоб побудувати багатоповерхівку на Фрунзе, 133, ніхто про будівництво не попереджав.
Мешканки будинків Фрунзе, 135 та 133-б були здивовані почутою інформацію про знесення їх будинків.
– Взагалі нас виселяють із 1960 року, – пояснила пенсіонерка. – Вже кілька разів приходили та міряли територію. Три роки назад серйозно взялися будівельники із Києва. Але криза чи що там їх зупинила. Я б не проти змінити старенький будинок на нову квартиру, але у нас тут в цих усіх будинках стільки людей приписано, що лише для нас треба окремий будинок.
– Я особисто категорично проти, – сказала Світлана. – У мене чудовий двір, красиві квіти, недавно збудували бесідку. Дім мене цілком задовольняє, а квартиру – цю голу коробку, в яку ще потрібно вкинути купу грошей, мені навіть не потрібно. Я не бажаю переселятися. Тим паче із Фрунзе – головної вулиці нашого міста.
Інформація про нову багатоповерхівку одразу облетіла всіх бабусь по сусідству і до журналіста навіть підійшло кілька із проханням, щоб і їх мешканців, будинку за адресою Фрунзе, 131-а, переселили в нові квартири. На жаль, допомогти в цьому ми не можемо.
А жителі сусіднього багатоквартирного будинку взагалі залишилася невдоволеними, адже після будівництва цього будинку практично не залишиться дитячого майданчика та дерев, які відділяють проїжджу частину вулицю від будинків.
– Це ж взагалі двору не залишиться, – між будинками буде лише проїзд для автомобілів, – сказав Сергій, мешканець будинку на Фрунзе, 139. – Котельню залишать, а паркову зону та дитячий майданчик забудують. Одне радує – ми плануємо продавати квартиру.
Для будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованим приміщенням громадського призначення та підземним паркінгом, знесуть приватні будинки на вулиці Фрунзе, 133, 133-а, 133-б, 135.