фото з сайту nogtiki.comЄ в народному календарі день, коли відбуваються чудеса й всілякі загадкові пригоди.
Це 19 вересня, коли православна церква згадує чудо Архістратига Михаїла. У місті Хонех, у Фрігії, архангел урятував від руйнування церкву – повернув у протилежний бік воду, якою мали її затопити.
В Україні Архістратиг Михаїл – один із найбільш шанованих святих, небесний покровитель. У народній уяві св. Михайло постає славним воїном-захисником знедолених і немічних, і водночас суворим суддею: відводить душі померлих на небо і зважує на терезах їхні добрі й погані вчинки.
Михайлове Чудо святкували дуже просто: цього дня не працювали. Гріхом вважалося на Михайла сіяти, орати, рубати дрова, мазати хату, будувати, копати, пекти хліб тощо. Можна було лише варити їсти, виконувати дрібну хатню роботу, годувати, пасти худобу та птицю. Михайлове чудо народ вважає «суворим», таким, що карає. Хто в цей день працює, святий Михаїл змушує викидати різні «чудасії», кажуть люди.
Настоятель Свято-Миколаївської церкви у Полтаві отець Олександр Дедюхін говорить, що завдання церкви – боротися із забобонами, тобто не слід сліпо вірити у всілякі нісенітниці, що передавалися з діда-прадіда. Це свято не належить до великих церковних свят, проте в нашій місцевості його дуже шанують і відзначають.
У Полтаві в церквах зранку пройшли богослужіння.