Полтавське КРУ переформовують в ДФІ

Новини
6 жовтня 2011 о 14:043359 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавське КРУ переформовують в ДФІ
Сьогодні, 6 жовтня,  відбулась прес-конференція нового начальника КРУ в Полтавській області, яким нещодавно став Михайло Кривошей.
Нагадуємо, що раніше Михайло Михайлович очолював УБОЗ Полтавщини. Новий начальник КРУ у Полтавській області розповів про переформування Контрольно-ревізійного управління в Державну фінансову інспекцію, та відмінність у їх функціях.

Михайло Кривошей.Михайло Кривошей.



- Служба вже називатиметься фінансовою інспекціє, - повідомив Михайло Михайлович. – У зв’язку з цим змінюються і деякі функції. Тепер увага більше приділятиметься упередженню роботи по розкраданню державних коштів та нецільовому використанню бюджетних коштів. Як ви знаєте, по факту проходять ревізії, ми нараховуємо ці суми, порушуються Кримінальні справи. А гроші як пішли... Тому щоб такого не було зараз  вводять оперативний аудит.

Що ж таке оперативний аудит, і чим відрізняється робота ДФІ від КРУ детальніше роз’яснив Володимир Дмитренко, заступник начальника КРУ в Полтавській області.

- Раніше в нас було  проведення ревізій на виявлення фінансових порушень. То зараз крім ревізій, які й залишаються головними функціями,  проводитиметься аудит. Аудит проводитиметься в трьох формах. Є операційний. Це така форма контролю, де закріпляється два ревізора, які ходять на роботу не до фінансової інспекції, а на роботу в підприємство. І вони там на місці контролюють щоденно фінансові потоки, які ідуть через все підприємство. І якщо вони бачить на стадії укладання, що це сумлінна операція – пишуть застереження і через  КРУ попереджують про законне використання цих бюджетних коштів або державного майна в подальшому.

Інша форма, за словами заступника, це аудит виконання державних програм, що націлений на виявлення ефективності вкладення коштів у ту чи ту галузь. Третя форма аудиту називається  аудит суб’єктів підприємницької діяльності. Остання полягає в тому, що не обов’язковою є ревізія. На аудит дається близько 130 дні. За кілька місяців ревізори-аудити, які працюють на місці повністю досліджують всі проблеми, складають аудиторський звіт зі своїми пропозиціями. І тільки тоді вже на перевірку приходить ревізор.

Михайло Михайлович під час прес-конференції доповнив, що тепер у їх роботі стоїть питання в попередженні розкрадання.

- Тобто ціль  - зберегти державні гроші, а не лише покарати людину. Аудити-моніторинги проводяться для надання рекомендацій виконавчим й іншим органам, щоб вжити заходи для попередження і ефективнішого використання бюджетних коштів.