Романа Євстигнєєва знають у Полтаві як наймолодшого чемпіона України з класичних шахів, рекорд його у місті досі не побитий. 10 років тому полтавець був наймолодшим чемпіоном у цьому виді спорту в Україні.
Три роки поспіль Роман виборював першість у Всеукраїнській олімпіаді з економіки, за що був стипендіатом Президента держави.
Про те, що у полтавки Наталі Дячук росте вундеркінд, жінка збагнула, коли сину Роману не було ще двох років.
– Перше слово (мир) син прочитав у 1 рік і 9 місяців, – розповідає мама Наталя Іванівна. – До трьох років він уже «бігло» читав, хоч розумів значення не всіх слів. У 3 роки ми брали підручники з математики початкової школи, син розв’язував задачі.
А ще у 2 роки хлопчик оволодів грою в шахи.
Нині пані Наталя відцифрувала частину відеозаписів про дитинство її старшого сина, там є і читання у досить юному віці, і гра в шахи, тож усе це не порожні слова, свідчення цьому є на відеозйомці.
«У вас із ним буде більше проблем, ніж із недорозвиненою дитиною», – так казали мамі вундеркінда психологи.
У школі Роман був відмінником, причому хлопцеві давались як точні науки, так і гуманітарні.
Роман не любив трудового навчання, тобто стругати та пиляти в шкільній майстерні.
Хоча удома хлопець може відремонтувати стілець чи стіл, уміє це, чоловічі домашні клопоти йому можна довірити...
Полтавця брали в 5 престижних коледжів США й запросили у 3 університети
Ще коли Роман їздив Європою, захищаючи честь України у турнірах із шахів, разом із мамою вирішив, що вчитиметься після школи не в Україні. Але про США у родині навіть не думали.
У полтавську школу, де вчився Роман, прийшов лист, у якому повідомлялось про програму USA/ USA…
Довідка «Кола»
Програма USA/USA
Ця програма заснована доктором Богданом Оришкевичем. Він має українське коріння і, як «щирий українець», бажає допомогти українським школярам в отриманні вищої освіти світового рівня. Лікар за освітою, отримав докторський ступінь у Гарварді і сьогодні практикує в Нью-Йорку.
Усі витрати на себе бере Богдан Оришкевич, він оплачує як проведення тестів, так і здачу офіційних тестів TOEFL та SAT, необхідних для вступу до американського університету. Для простого українського школяра в сумі це чималі гроші.
Про те, яким був шлях полтавського школяра до Гарварду, як вдалось безкоштовно там навчатись, про інші досягнення вундеркінда читайте в №43 газети «Коло», що вийде 27 жовтня.
Сьогодні 18-річний полтавець – студент Гарвардського університету.