Цей проект реалізовано на кошти Шведського Інституту. Учні із Швеції, України, Білорусії та Росії разом працюють над науковими роботами в трьох темах «Культура», «Екологія» та «Права людини». Україну представляють саме учні полтавського навчального закладу.
Співпраця із шведською стороною розпочалася із 2006 року у проекті спільно із Полтавським педагогічним університетом. В цьому ж році разом працюють лише середні навчальні заклади. Полтавські школярі на тиждень поїдуть до Швеції за рахунок шведської сторони.
Учні із Швеції мають досить щільний графік тижня, під час якого вони спілкуються із полтавським однолітками, вивчають культурне та історичне надбання нашого краю. Наостанок вони також відвідають столицю нашої країни під час екскурсії.
Сьогодні ж полтавські учні розповіли на англійській мові свої досягнення в розробці тем стосовно української літератури 20 століття, забрудненого середовища, використання в молочній продукції харчових добавок та використання енергозберігаючих технологій. Однолітки із Швеції задавали багато питань, щоб роз’яснити для себе реальний стан проблеми та її висвітлення під час обговорення.
Журналіст «Кола» мав можливість поспілкуватися із шведськими учнями.
– Що найбільше вразила в позитивному та негативному відношенні в нашій країні?
– Дуже вразило те, що навколо будинків, у під’їздах та на сходах в українських будинках брудно і вони мають неохайний вигляд, – поділився Маріуш, учень шведської школи. – А в квартирах дуже красиво і прибрано. Дивує таке відношення, адже це теж територія, де ви живете. А у під’їзді так, наче після війни. У Швеції за цією територією стежить власник чи комунальні служби, але і люди теж стежать і не допустили б такого стану.
Учні із Швеції проживають у родинах полтавських учнів, тому поділилися про свої враження від життя української сім’ї.
– Нам приділяють дуже багато уваги, – розповіла Тереза. – Коли я завершую їсти, то і всі закінчують. Це дивує, хоч і дуже приємна така значна увага. Українці дуже багато їдять. Порції прямо велетенські.
– А мені все дуже подобається, – сказав Маріуш. – Українці дуже гостинні і щирі. Але ось тато хлопця, де я живу, хоч і спить в сусідній кімнаті, але дуже голосне хропе. Це запам’ятається надовго. Хоча вже починаю звикати.
За тиждень, під час якого шведські учні будуть в нашій країні, їм доведеться багато чого встигнути, тому із 8 години до 21 у них графік зустрічей, екскурсій, змістовного відпочинку та подорожей. Але це допоможе їм зрозуміти в якій країні живуть їх друзі-однолітки.
Сьогодні, 8 листопада, в Полтавській школі-гімназіі №6 відбулася презентація проекту «Досліджуємо цінності разом».