Про велику кількість продаж не йдеться. У Полтаві книги місцевих авторів не купуються сотнями, і, навіть, десятками.
У магазинах, де продаються книги полтавських письменників, працівники зізнались, що мова йде взагалі про одиниці. Але є автори, яких розкупили й по 15-20 книг, і це вважається багато. Ціна – від 30 до 90 гривень.
Прози полтавські автори пишуть менше. Більше видається у місті віршів. Але вони продаються ще гірше, розповіли продавці книжкових магазинів.
Більше, ніж художня література та поезія місцевих авторів, попитом користується наукова, краєзнавча література. Мемуари, біографії відомих на Полтавщині постатей.
«Альтернативная реальность». Роман. Автор – Олександр Архиповець. 2009 рік. 164 сторінки. Тираж 200 примірників.
Роман «Альтернативная реальность» користувався попитом у рік 300-річчя Полтавської битви. Він написаний у жанрі альтернативної історії. Автор пише про Полтавську битву, використовуючи реальні документи та факти, але пропонує свою розв’язку. Як говорить він сам у передмові «Почему бы не внести свою скромную лепту в историю, которую и так кроят, переписывают, штопают и придумывают в угоду царям, партиям и диктаторам».
«Небо и земля Ивана Даценко». Художньо-історична повість. Олександр Щербаков. 2010 рік. 384 сторінки. Тираж 100 примірників.
Повість про Героя Радянського Союзу Івана Даценко, який родом з-під Диканьки. У роки війни він виховав у своєму полку 29 героїв Радянського Союзу. А після війни потрапив в Америку і став вождем індіанського племені. Твір написаний на основі реальних подій.
«Острови». Альманах молодих полтавських авторів. 2010 рік. 208 сторінок. Тираж 500 примірників.
У книзі зібрані твори полтавців (як проза, так і поезія), членів літературної студії «Полтавські джерела». Це вже не перший подібний випуск місцевих літераторів.
«Примара волі». Історичний роман. Іван Кравченко. 2009 рік. 296 сторінок. Тираж 500 примірників.
У книзі йдеться про повстання козаків в Турбаях. Роман виданий коштом дружини автора, адже він сам не дожив до публікації своєї праці. Іван Кравченко 20 років працював над романом – ознайомився з купою архівного матеріалу, вивчав історію, неодноразово бував у селі Турбаї. Автор помер у 1999 році, через два роки після закінчення головної праці свого життя. Роман «Примара волі» – єдиний його твір.
«Проліски серед снігу». Новели, оповідання. Ольга Гурба. 2010 рік. 408 сторінок. Тираж 100 примірників.
Ольга Гурба пише як прозу, так і поезію. Писати вона почала з 13 років. На її творчість великий відбиток наклала важка доля її рідні – фашисти розстріляли її батька. Сестер забрали в Німеччину. Ольга з матір’ю та меншими братами та сестрами переховувались у холодному сараї аж до визволення Радянською Армією.
Зараз вона видає свої книжки разом з чоловіком-письменником.
«Фатум». Збірка пригодницьких романів Володимира Ковпака. 2011 рік. 484 сторінки. Тираж 300 примірників.
У книзі три романи – «Келебердянський вій», «Тінь гетьмана» та «Перекотидоля». Вони всі були видані раніше окремо, а цього року вийшли у збірці.
Як вказано в анотації до книги, читачі, які захоплюються пригодницьким жанром, історією свого народу, сучасною психологічною прозою, знайдуть у романах багато цікавого та повчального.
Це видання автор адресував молоді.
Дякуємо за допомогу у підготовці публікації магазинам «Дивосвіт» та «Планета».
До теми: Полтавські поети та музиканти об’єдналися, видавши збірку віршів без упереджень
Фото з current.comТі художні твори (проза), які, за місцевими мірками, користуються популярністю, зібрані у ТОП-6 від газети «Коло». Перерахуємо їх у алфавітному порядку.