
Фоторепортаж. У Полтаві відкрили Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. В перший же день до Центру прийшло два клієнти – 78-річна бабуся та 38-річний чоловік.
Нагадаємо, у Центрі бездомним та звільненим, які втратили усі соціальні зв’язки, обіцяють допомагати відновити документи та зв’язки з родиною, надавати медичну та психологічну допомогу, годувати, знаходити роботу та тимчасове житло. Крім цього, вестиметься їх облік та тимчасова прописка.
16-го грудня Центр офіційно відкрили. Хоча в ньому ще не вистачає меблів, речей, але надавати допомогу та приймати безпритульних можливість вже є.
– Сьогодні до нас прийшов 38-річний Андрій та 78-річна жінка, яким ніде жити. Їх прийняли, записали їх дані, зараз вони пройдуть обстеження у наркологічному та туберкульозному диспансерах. Тільки після цього вони зможуть залишитись. У Центрі вони зможуть ночувати та їсти три рази на день. Все це безкоштовно, – розповів Олег Димарецький, керівник соціальної служби, відповідальний за людей з наркозалежністю, за тих, хто звільнився з місць позбавлення волі за програму зниження шкоди та замісної терапії БА "Світло надії". – Після того, як наші працівники проведуть відповідну роботу з клієнтами Центру і буде визначена їх мотивація, вони зможуть отримувати вже більшу допомогу – психологічну, допомогу у працевлаштуванні, відновленні документів, соціальних зв’язків, пошуку житла.
Клієнт Центру на першому етапі зможе отримувати:
- нічліг;
- триразове харчування;
- медичну допомогу.
Якщо буде визначено, що клієнт бажає змінити своє життя на краще, то зможе перейти до етапу адаптації, на якому працівники Центру пропонують допомогу у ресоціалізації:
- психологічну та юридичну допомогу;
- пошук роботи;
- пошук житла;
- відновлення зв’язків з рідними;
- відновлення документів.
Центр працюватиме з клієнтами трьох категорій:
- колишні ув’язнені, які не мають постійного місця проживання;
- особи без постійного місця проживання;
- особи без постійного місця проживання, які працюють на тимчасових роботах.
У майбутньому в Центрі планується створення дитячої кімнати, де зможуть перебувати матері з малолітніми дітьми, яким ніде жити.
Зараз в Центрі об лаштована кімната, де знаходитимуться клієнти, які тільки потрапили до Центру і ще не встигли пройти медогляд. Також облаштовані туалет, приймальня, їдальня, кімната відпочинку, жіноча кімната для адаптації (призначена для тих, хто вже перейшов на рівень ресоціалізації). А для чоловічої кімнати ще не вистачає меблів та речей.
Хоча прямо перед відкриттям небайдужі люди відгукнулися на оголошення та принесли кілька речей.
– Прямо за годину до відкриття підприємець привіз продукти. Ще люди віддали нашому Центру невелику шафу, жалюзі та дзеркало. Ми вдячні. Та нам потрібні ще речі – найперше, це ліжка, – розповів Олег Димарецький.
Волонтери звертаються за допомогою. Якщо у полтавців є непотрібні столи, стільці, шафи, ліжка, одяг та інші речі побуту, то їх можна надати для Центру.
Речі можна приносити за адресою Центру пров. Шевченка, 5-А. Або за адресою Артема, 28А, приміщення благодійної асоціації «Світло надії», телефон 60 60 81.
У функціонування Центру допомагатимуть міська та обласна влада, медичні заклади.
– У нас велика надія на співпрацю з наркологічним і туберкульозним диспансерами, – додав Олег.