Спостерігайте й за димом: якщо він стовпом – на мороз; якщо без вітру б’є до землі – треба чекати снігу. У давнину говорили: «Сава стелить, Сава гвіздки гострить, Сава шлях засалює», це означало, що дороги ставали ковзкими, пише сайт sinoptik.ua.
Віруючі за християнською традицією 18 грудня відзначають День пам’яті преподобного Сави Освященного.
Довідка «Кола»: Преподобний Сава мешкав у монастирі з 8 років. Коли подорослішав, то пішов у пустелю, що поблизу Йордану. У V столітті на тому місці, де була його келія, заснували монастир, який згодом став одним із великих центрів православної віри на Сході. Послушники цих монастирів прославилися тим, що надавали матеріальну допомогу всім, хто її потребував, до того ж давали початкову освіту місцевим жителям.
На Сави жінки збиралися в рукодільницькі гурти, бо прийшла пора «і савити, і варварити, і куделю кучматити». Хто ж не працював, то казали: «Савила та варварила і сорочки собі не справила».
З народного: «Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці», «Сава приїхав на білих санках», «Варвари ночі увірвали, а Сава став день доточувати». «Сави дні прибавили». «Сава мостить, а Микола гвоздить». «Савка бідний, Микола багатий». Сава – батько зимового Миколи».