20 грудня Мати дає життя богу сонця та світла (Фото з radikal.ru)20 грудня, перед святом зимового сонцестояння, предки-язичники святкували Ніч Матері.
Так, в язичництві існувало свято зимового сонцестояння, яке святкувалося 12 днів. Починалося святкування 20 грудня. Ця ніч називалась Ніч матері, повідомляє petrovo.com.ua.
Найдовша ніч припадає на 22 грудня. З цього періоду день починає збільшуватися, і за повір’ям, саме в цю ніч народжується бог сонця і світла. Але перед нею, в Ніч матері, відбувається таїнство, коли відкриваються ворота іншого світу. Так нове життя потрапляє в наш світ. І головну роль у цьому відіграє саме мати, яка відчиняє потаємні двері.
Що потрібно робити перед Ніччю матері
Ніч Матері – це кінець року. Вся річна робота закінчена. Час підвести підсумки і віддячити богів і домашніх духів за їх сприяння у всіх справах протягом року. Час звільнитися від усіх турбот і тривог для зустрічі нового життєвого циклу. Через 12 ночей народиться Новий Рік. А зараз Мати готується до його народження.
Господиня наводить лад у домі, прикрашає його. Всі роботи по будинку повинні бути закінчені до вечора цього дня, вінок Йоля повинен бути зроблений і весь будинок повинен бути прикрашений зеленню Йоля (ялиновими гілками). По можливості, вся сім’я повинна сходити в лазню або сауну (принаймні, просто помитися) у другій половині дня, щоб і душі і тіла очистилися.
Після Зимового Сонцестояння день почне додаватися, Сонце повертається. Через 12 ночей воно знову буде яскраво сяяти над горизонтом, і люди зберуться, щоб зустріти його веселим бенкетом. Ці 12 днів і ночей мають глибокий сенс: в них закладені 12 місяців наступаючого року. Поширена приказка «як зустрінеш Новий Рік – так його і проведеш» бере початок саме тут. Як будуть прожито ці 12 днів – так і будуть прожито всі наступні 12 місяців, вірили предки.