На території Україна від початку літа минулого року існує заборона на виготовлення, продаж, використання та зберігання рибальських сіток, електровудочок та капканів. Також заборонено зберігати та використовувати отруйні принади, вибухові речовини, пташиний клей та інший браконьєрський інвентар.
Але на полтавських ринках придбати ці засоби незаконного вилову та добування тварин виявилось легко.
Полтавець прямо на тротуарі вулиці Новий Базар продавав цілий набір мишоловок та різного металевого знаряддя.
– Пробачте, а у вас капкани є, а то куниця завелася та шкоду робить?
– Тобі один чи кілька?
– Та думаю одного вистачить.
– Ну можу підказати, але це недешево. Від 80 гривень за один і більше.
І дійсно – під поліетиленом вибір був на різний розмір і вид. Практично кожний був досить ржавим та із ланцюгом. Повибиравши із хвилину, придбав бюджетну дерев’яну мишоловку.
На книжковому ринку легко знайшов ятір. Із розмови із продавцями зрозумів, що рибальські сітки можуть привезти, але лише на замовлення. Вартість – від 10-15 гривень за метр. Про електровудочки просто не схотіли розмовляти, адже за такий пристрій відповідальність більша.
– Зараз законодавчо встановлено розмір штрафу за використання капканів та іншого браконьєрського знаряддя – від 102 до 1020 гривень, – розповів Сергій Соломін, начальник сектору мисливського господарства Полтавського управління лісового та мисливського господарства. – Браконьєра затримують і складають адміністративний протокол. Якщо ж правопорушник затриманий із незаконно впольованою твариною чи птахом, то штраф збільшується залежно від цінності дичини.
У Полтаві без проблем можна придбати на ринках заборонені капкани та сітки.