, присвячений 23-річниці виведенню військ з Афганістану.
Він проходить за підтримки міського управління спорту та центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Турнір триває 3 дні. 15 лютого відбулися відбіркові бої дітей віком від 6 до 14 років. З семи годин вечора – дорослі. На другий день - відбіркові та фінальні бої у вікових групах 16-17, 18 та старші. У п’ятницю буде проведено заключні поєдинки серед дітей та нагородження. В кожній категорії діти отримають нагороди – грамоти та медалі за перші місця.
Змагання – це проміжний етап підготовки до чемпіонату області з військово-спортивного багатоборства, де буде три розділи – рукопашний бій, рукопашний бій з макетом ножа та стрільба. Цей турнір більш любительський.
Учасники мають змогу і позмагатися у своїх вікових категоріях, і оцінити своїх суперників, налаштувати себе на більш серйозну боротьбу.
Ще одна мета заходу – перевірити на стійкість моральний дух.
- Нинішнє молоде покоління повинно бути загартованими по духу і не слабкішими за минулі покоління, які прославилися героїчними вчинками. Слава Богу ми живемо під мирним небом і наша молодь змагається тільки у спортивних поєдинках, - пояснив Олег Бариш, керівник «Воїну». - Приємно, що молодь та діти з азартом включаються в змагання. Це їм дійсно потрібно набагато краще, коли вони свій адреналін випускають в спортивному залі, а не на вулиці без догляду.
Спортивно-військовою підготовкою займаються не тільки хлопці. В кожній віковій та ваговій категорії є дівчата. Але їх не так багато. В змаганні вони теж приймають участь.
- В таких турнірах як цей – любительських - допускається боротьба з хлопцями. А в більш професійних – таке неможливо. Якщо слабка стать хоче спробувати свої сили - ми завжди підтримуємо гендерну рівність. Хоча в повний контакт дівчата не змагаються, тільки в дозований, - говорить керівник.
Одна з таких сміливих дівчат - Нагай Валерія, 13-ти річна учасниця змагань.
- Для мене це дуже важливо, як для дівчини. Це дає багато корисних речей в подальшому житті – як захистити себе, як поводити себе в певних ситуаціях, дає витримку та відвагу. З хлопцями важко працювати в парах. Вони хитрі. Кажуть, що не будуть бити, а б`ють сильно. Я стараюсь встояти.
Цього разу на турнірі в Валерії немає суперниць її віку та ваги, тому буде тільки із хлопцями. Шанси на перемогу вимірює 50 на 50. Мріє стати майстром спорту та тренером.
Цікаво, що половина учасників одягнена в кімоно, а інша частина в камуфляж. Як виявилось нічого японського в турнірі немає.
- Кімоно – це спортивна форма для рукопашного бою, а камуфляж – воєнна форма для польових виїздів. Кожного місяця ми міняємо – або та, або та. Програма занять одна – а тренувальних костюмів – два. Чому кімоно? Бо це дуже зручний одяг для бою та тренування, - пояснив один з тренерів, Станіслав Пашолка.
Фоторепортаж. Військово-спортивний центр «Воїн» традиційно проводить турнір з рукопашного бою