Фото. Сьогодні, 18 лютого, у Полтаві відкрили скеледром. Крім того, у місті пройшов фестиваль-змагання із скелелазіння.
Сьогодні у спортзалі аварійно-рятувального загону спеціального призначення УМНС в Полтавській області було надзвичайно людно. В приміщенні зібралися любителі висоти, лазіння по скелях. Наразі – на імпровізованих. Серед присутніх – найбільше молоді, але є й полтавці більш старшого віку. Були присутні й рятувальники.
– Адже вони теж у майбутньому будуть тренуватися на імпровізованій скелі, – пояснив Віталій Шкаревський, керівник Центру пропаганди УМНС в Полтавській області.
На змаганнях не було конкуренції
Сам захід, який тривав кілька годин, не був схожий на традиційні спортивні змагання. Тут не було суперників й ніхто не бажав бути кращим, вище задертися по скелі. Фестиваль був схожий на дружню зустріч однодумців. Учасники заходу, навіть незнайомі між собою, віталися один з одним обіймами та бажали удачі. Можливо, так вплинув Міжнародний день спонтанного прояву доброти, який відзначали учора.
Присутні не лише лазили по скелі, а й танцювали
Взяти участь у змаганнях міг кожен бажаючий, навіть діти. Для цього потрібно було зареєструватися, заповнити спеціальну анкету та одягти спеціальне обладнання, страхувальний пояс. Крім того, бажаючих піднятися на імпровізовану скелю підстраховував унизу напарник. Змагалися учасники під музику у стилі рок. Ті ж, хто не наважувався піднятися по мотузці на так звану скелю, спостерігав як це роблять інші, а то й навіть танцював. До речі, у залі можна було й відпочити, випити гарячого чаю чи кави.
Серед учасників фестивалю-змагань – не лише полтавці. Скелелази-любителі приїхали й з інших міст України. Наприклад, були гості з Кременчука, Харкова. Дівчата, які були присутні на заході, теж не з боязких: чи не активніше за хлопців презентували свою спортивну майстерність.
Умови участі у змаганнях: кожен учасник має пройти 6 трас з верхньою страховкою. На кожну трасу дається 3 спроби. Кожна траса має свою складність та кількість балів за її проходження. Результати записували в картку учасника. Переможців та призерів нагороджували грамотами і призами. За перші три призових місць учасники отримували корисні призи: спортивний інвентар.
Довідково: база УМНС в Полтавській області, де й можна буде відвідувати скеледром усім бажаючим, знаходиться на зупинці 11-школа (вул. Маршала Бірюзова, 53). Полазити на імпровізованій скелі полтавці зможуть за символічну плату. Скільки саме коштуватиме такий екстрим – організатори ще не вирішили. Організатори: Федерація альпінізму та скелелазіння в Полтавській області, гірський клуб «ІРБІС», УМНС в Полтавській області.
Також читайте:
У Полтаві відбувся хокейний турнір, присвячений воїнам-інтернаціоналістам