В Україні почали різко дешевшати золоті та срібні вироби. В полтавських ювелірних магазинах стверджують: ціни знизилися не набагато.
Нещодавно у всеукраїнських ЗМІ поширилася інформація, що золоті та срібні ювелірні прикраси різко падають у ціні.
На золоті та срібні прикраси полтавці дивляться, але не купують
– У нас невеликий магазин, але власник має ще кілька подібних маленьких ювелірних салонів у місті, – розповіла продавець одного з місцевих магазинів ювелірних прикрас. – Покупців, щоправда, у нас небагато. За день, наприклад, буває не більше п’ятьох відвідувачів, які щось купують. А от подивитися, полюбуватися на прикраси охочих багато, аж до закінчення робочого дня.
Одна із причин дешевизни ювелірних прикрас – сезонні розпродажі
В іншому магазині золотих та срібних прикрас розповіли, що знецінення виробів пов’язане із сезонним розпродажем товарів.
– На початку нового сезону, а також у період свят ми робимо знижки для покупців, від 5%, – розповів продавець одного з ювелірних магазинів міста. – Значного, різкого подешевшання прикрас немає. Звісно, ціна може змінюватися, але не кардинально. Зовсім задешево пропонувати ювелірні прикраси будуть лише ті магазини, які з якихось причин закриваються, перестають існувати, або під час великої розпродажі, наприклад, перед новорічними святами.
Ціна ж на сьогодні, 12 березня, на золото у середньому, за даними Національного банку України, становить 447.01 гривень за 1 грам (з розрахунку, що злиток золота важить 100 грам). А це на 1.39% більше, аніж на минулому тижні, зазначається на офіційному сайті Нацбанку.
Золото 585 проби коштує 253,42 грн за 1 г (без ПДВ). Срібло 925 проби коштує 7,48 грн.
Деякі магазини розпродують задешево ювелірні прикраси через надмірну конкуренцію
Деякі невеликі ювелірні магазини припиняють своє існування через вискоку конкуренцію, деякі мережі об’єднуються у кілька. Власники таких магазинів створюють так звані об’єднані підприємства, торгову марку. Причина цьому – те, що виробництво та собівартість продукції постійно ростуть, а покупів меншає, говорять неофіційно власники кількох полтавських ювелірних магазинів. Власники часто закривають дрібні магазини, бо не витримують конкуренції з більш великими ювелірними салонами.
Також читайте:
Як працюють ломбарди: плюси та підводні камені